تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۴

معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه ، پنج ساعت در دو نشست برای رفع اختلافات و تکمیل متن توافق جامع مذاکره کردند. به گزارش گذارنیوز دومین نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی با وندی شرمن و هلگا اشمید از ساعت ۱۵ […]

معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه ، پنج ساعت در دو نشست برای رفع اختلافات و تکمیل متن توافق جامع مذاکره کردند.

مذاکرات

به گزارش گذارنیوز دومین نشست سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی با وندی شرمن و هلگا اشمید از ساعت ۱۵ به وقت وین – ۱۷ و ۳۰ به وقت تهران – شروع شد و پس از سه ساعت پایان یافت.

نشست صبح هم دو ساعت به طول انجامید. همزمان، تیم های کارشناسی هم به ریاست حمید بعیدی نژاد و استفان کلمنت کار بر روی ضمائم را ادامه دادند.

پس از این نشست ها، تیم های مذاکره کننده جلسات مشاوره داخلی تشکیل دادند.

قرار است فردا جمعه ساعت ۱۰ به وقت وین – ۱۲ و ۳۰ به وقت تهران نشست عمومی معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برای بررسی روند نگارش و تکمیل متن توافق جامع برگزار شود.

پس از این نشست، مذاکرات کارشناسی و دیدارهای دو جانبه معاونان انجام خواهد شد.

این هفتمین دور از مذاکرات برای نگارش متن توافق جامع است. پنج دور قبلی در وین و یک دور در نیویورک انجام شد.

دور هفتم روز جمعه پایان خواهد یافت.

مهلت خودخوانده ایران و ۱+۵ برای پایان مذاکرات دهم تیرماه به پایان می رسد . با این حال ایران گفته که در پی توافق خوب است و مقید به زمان نیست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس