تاریخ انتشار: ۱۵ ارد ۱۳۹۵

– به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، پنجمین دوره طرح محله ما با حضور رییس شورای شهر قزوین و اعضای شورای شهر، مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمع کثیری از مردم افتتاح شد.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از شامگاه سه شنبه ایرنا، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در این مراسم ضمن قدردانی از تمام کسانی که طی سال گذشته در شکوفایی این طرح نقش موثری داشته اند، افزود: امیدواریم در سال اقدام و عمل نیز بتوانیم با تمام توان خود به منویات مقام معظم رهبری جامعه عمل بپوشانیم.
سعید وزیری نژاد بزرگترین مزیت طرح محله ما را اعتماد به مردم دانست و تاکید کرد: با واگذاری کارها به جوانان شاهد اتفاق های مثبتی خواهیم بود و خوشحالیم که مردم نیز در محلات به شکل شایسته ای برنامه ها را پیش برده اند.
وی اظهار کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نقاط مهم از جمله مساجد، مدارس و محله ها را در برنامه ریزی های خود تعریف کرده زیرا با تمرکز بر روی چنین مکان هایی می توان به نتایج بسیار ارزشمندی نیز دست یافت.
وزیری نژاد مساجد را از ارکان مهم حکومت اسلامی برشمرد و اضافه کرد: اهمیت مدارس امروز نیز بر همگان روشن است و معتقدیم برای تقویت نظام اسلامی باید به دنبال تقویت کارکرد مکان هایی چون مساجد و مدارس باشیم.
به گفته وی، در طرح محله ما با برنامه ریزی مدون پیوند مدرسه، محله و مسجد را به بهترین شکل برقرار خواهیم کرد.
این مسئول اظهار داشت: نقطه عطف این طرح اتکا نداشتن به سخت افزارهای فیزیکی و بهره مندی از ظرفیت مردم و محلات است که با توسل به رویکرد محله محور به دنبال شکوفایی خلاقیت و نوآوری جوانان هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ما در مجموعه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با تفکر و تعقل عزم راسخ داریم قزوین را به لطف مدیریت دلسوزانه مردم به جایگاه واقعی اش رهنمون کنیم.

**** اجرای یک هزار و ۲۰۰ برنامه در طول برگزاری چهار دوره طرح محله ما
وزیری نژاد ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف طرح محله ما، استفاده از ظرفیت نخبگان و نیروهای جوان محلات در اجرای برنامه های فرهنگی شهرداری قزوین است.
وی تصریح کرد: ما موفق شدیم بدون آن که هزینه ای بر شهرداری تحمیل شود با استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری برنامه های خود را در محلات اجرا کرده و به توفیق های ارزشمندی نیز دست یابیم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه طرح محله ما به شکل و روش کنونی برای نخستین مرتبه در کشور اجرا می شود، یادآور شد: ما با بهره گیری از ظرفیت های مدارس و مساجد برنامه ریزی در خصوص محلات را در این طرح به جوانان و مردم واگذار کردیم.
وی تاکید کرد: سیاست گذاری ما امسال تقویت مهارت های زندگی در سطح محلات برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و امیدواریم به برنامه های از پیش تعیین شده خود برسیم.
به گفته وی، سالانه ۳۰۰ برنامه در قالب این طرح در محلات اجرا می شود و در چهار سال گذشته نیز یک هزار و ۲۰۰ برنامه آموزشی، علمی، فرهنگی، ورزشی و اردویی برای خانواده ها انجام گرفته است.
وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی و همدلی مدیران فرهنگی، جوانان و مردم امسال نیز طرح محله ما با شور و اشتیاقی دوچندان برگزار خواهد شد.
در پایان این مراسم از تلاش گران و فعالان طرح محله ما با تقدیم لوح و تندیس تقدیر شد.
۷۳۸۹/۸۰۵۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس