تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴

او در دسامبر سال گذشته میلادی(بیش از یک‌ماه پیش) و هنگامی که در کلاس‌های آموزش فشرده زبان فارسی در تهران بود، دستگیر و روانه زندان شده است.

به گزارش “گذارخبر”  “ماتیو رویثیک” آمریکایی پنجم آزاد شده در قالب مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی در خبر اولیه مبادله زندانیان از قلم افتاده بود، اما نشریه نیویورکر نخستین رسانه‌ای بود که روز یکشنبه در گزارش خود از پشت پرده‌های مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا اشاره‌ای به این آمریکایی داشت و اعلام کرد که زندانیان آزاد شده در ایران ۴ نفر نبوده، بلکه ۵ نفر هستند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی اختصاصی، از این آمریکایی آزاد شده، او را محقق جوان ۳۰ ساله از ایالت ماساچوست دانسته و گزارشی درباره او منتشر کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز او در دسامبر سال گذشته میلادی(بیش از یک‌ماه پیش) و هنگامی که در کلاس های آموزش فشرده زبان فارسی در تهران بود، دستگیر و روانه زندان شده است.

او ۴۰ روز در زندان بوده است. نیویورک تایمز نوشته است: مقامات آمریکایی و خانواده‌اش ترجیح داده‌اند خبر دستگیری او را رسانه‌ای نکنند.

این آمریکایی دستگیر شده، پیش از ۴ ایرانی – آمریکایی آزاد شده، خاک ایران را ترک کرده است.

آمریکایی پنجم آزاد شده در ایران (+عکس)

او در سپتامبر سال ۲۰۱۵ برای شرکت در کلاس فشرده ۴ ماهه زبان فارسی موسسه زبان دهخدا به تهران آمده بود.

او در سال ۲۰۰۸ از رشته روابط بین‌الملل دانشگاه بوستون فارغ‌التحصیل شده است و سفرهای زیادی به کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز، خاورمیانه و افغانستان داشته است. او چهار سال در دانشگاه آمریکایی کابل و دو سال در دانشگاه سلیمانیه کردستان عراق تدریس و فعالیت کرده است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس