تاریخ انتشار: ۲۸ بهم ۱۳۹۴

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه از آغاز انتقال اولین سامانه دفاعی موشکی اس ۳۰۰ به ایران در روز پنج‌شنبه خبر داد.

یک منبع آگاه روز چهارشنبه (امروز) در گفت‌وگو با بخش فارسی خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: تحویل اولین سامانه اس ۳۰۰ روز پنج‌شنبه (فردا) به ایران آغاز می‌شود و حسین دهقان، وزیر دفاع ایران نیز در مراسم انتقال این سامانه شرکت خواهد کرد.
بر اساس این گزارش سردار دهقان که به روسیه سفر کرده است در بندر آستاراخان شاهد آغاز انتقال سامانه دفاعی اس ۳۰۰ به تهران خواهد بود.
تهران و مسکو ابتدا در سال ۲۰۰۷ قرارداد خرید ۵ سامانه دفاعی موشکی اس ۳۰۰ را به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار امضا کردند اما دمیتری مدودف، رییس‌جمهور وقت روسیه در سال ۲۰۱۰ تحت فشارهای غرب به این بهانه که این قرارداد قطع‌نامه‌های شورای امنیت را علیه ایران نقض می‌کند تحویل این سامانه‌ها را به تعویق انداخت.
اما در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ پس از حصول پیشرفت‌هایی در روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه ممنوعیت انتقال سامانه اس ۳۰۰ به ایران را لغو کرد و پس از آن رایزنی‌ها میان دو کشور برای امضای یک قرارداد جدید برای تحویل این سامانه‌های دفاعی به ایران آغاز شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس