تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: عملیات بازپس‌گیری شهرهای موصل در شمال عراق و الرقه در شمال سوریه «بسیار دشوار خواهد بود» و این عملیات‌ها «خیلی خیلی زود» آغاز خواهند شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «آناتولی»، ژنرال «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه، روز سه‌شنبه در کنفرانسی در مقر […]

[ad_1]

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: عملیات بازپس‌گیری شهرهای موصل در شمال عراق و الرقه در شمال سوریه «بسیار دشوار خواهد بود» و این عملیات‌ها «خیلی خیلی زود» آغاز خواهند شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «آناتولی»، ژنرال «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه، روز سه‌شنبه در کنفرانسی در مقر پنتاگون در واشنگتن گفت: عناصر جنگجوی داعش «در قلب خلافت» (در اشاره به شهر الرقه، پایگاه این گروه تروریستی در سوریه) هستند و ما به‌سمت موصل حرکت می‌کنیم و ما همچنین خیلی خیلی زود به‌سمت الرقه نیز حرکت می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، ژنرال ووتل گفت: باید انتظار داشته باشیم که این درگیری‌ها سخت و شدید باشند. آنجا از مواد منفجره دست‌ساز استفاده خواهد شد… درگیری‌ها در اطراف این شهرها نیز بسیار سخت خواهد بود.

این ژنرال آمریکایی نگرانی خود را از استفاده داعش «از غیرنظامیان به‌عنوان سپر انسانی» پنهان نکرد و خاطرنشان کرد: همان‌گونه که ما شاهد بودیم آنها در چندین موقعیت این شیوه را به‌کار می‌گیرند، همین امر چالش‌های زیادی را فراروی تیم‌های ما (ائتلاف) قرار خواهد داد. ما بایستی با دقت بیشتر اقدام کنیم و همچنین ما باید هنگام تحرکاتمان، بسیار محتاطانه عمل کنیم.

وی افزود: عناصر داعش در شهر «منبج» سوریه از دستورات «ابوبکر البغدادی» رهبر این گروه تروریستی سرپیچی می‌کنند.

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه تصریح کرد: البغدادی به عناصر داعش در منبج دستور داده است تا پای مرگ بجنگند ولی آنها چنین کاری را انجام نمی‌دهند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس