تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقام‌های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به بیانیه وزارت دفاع روسیه، که تأکید می‌کند سخنگوی داعش در حملات هوایی روسیه در سوریه کشته شد، گفته‌اند روس‌ها «لطیفه‌گویی» می‌کنند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی بیانیه صادر شده سوی وزارت دفاع روسیه، که کشته‌ شدن سخنگوی داعش را به حملات هوایی […]

[ad_1]

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به بیانیه وزارت دفاع روسیه، که تأکید می‌کند سخنگوی داعش در حملات هوایی روسیه در سوریه کشته شد، گفته‌اند روس‌ها «لطیفه‌گویی» می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی بیانیه صادر شده سوی وزارت دفاع روسیه، که کشته‌ شدن سخنگوی داعش را به حملات هوایی آن کشور نسبت داده، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا گفته‌اند، این سخنان «لطیفه‌گویی» است.


«ابومحمد العدنانی» از مهم‌ترین فرماندهان داعش، سخنگوی این گروه تروریستی و چهره اصلی هدایت‌کننده حملات خارجی آن، در «الباب» استان حلب سوریه کشته شد.


خبر کشته‌شدن او را شبکه خبری داعش تائید کرده‌، هرچند در مورد نحوه آن سخنی نگفته‌است.


مقام‌های وزارت دفاع آمریکا در همان زمان انتشار این خبر گفتند، او هدف حمله هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا قرار گرفته‌، اما پنتاگون همچنان در حال تحقیق در مورد آن است که آیا کشته‌ شده است یا نه.


مقام‌های روس نسخه دیگری از نحوه کشته شدن العدنانی ارائه کرده و گفتند او هدف حملات هوایی روسیه قرار گرفته است.


روز چهارشنبه، وزارت دفاع روسیه در حساب کاربری خود در «فیس‌بوک»، گفت آنها ۴۰ نفر از اعضای داعش را هدف قرار داده بودند که عدنانی هم در میانشان بوده‌است.


مقام‌های وزارت دفاع آمریکا که نامشان فاش نشده است، به این موضوع واکنش نشان داده‌اند؛ این مقام‌ها گفته‌اند «ادعای روسیه لطیفه است».

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس