تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه با تأیید آزادی ده ملوان آمریکایی که از سوی سپاه پاسداران بازداشت شده بودند، اعلام کرد که بر اساس اطلاعات پنتاگون، این ملوانان “طی مدت کوتاه بازداشتشان” در ایران، هیچ آسیبی ندیده‌اند.

به گزارش “گذارخبر”  پنتاگون اضافه کرد که نیروی دریایی آمریکا در زمینه پیامدهای حضور ملوان‌های آمریکایی در ایران تحقیق خواهد کرد.
همچنین جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا از مقامات ایران برای همکاری در آزادی “فوری” ده ملوان بازداشت شده از سوی سپاه پاسداران تشکر کرد.
کری در بیانیه‌ای که به این مناسبت صادر کرده، آورده است: “این واقعیت که این مسئله به شیوه مسالمت آمیز و مؤثر حل و فصل شد، نقش حیاتی دیپلماسی را برای حفظ امنیت و قدرت کشور ما نشان می دهد.” وزیر امورخارجه آمریکا نوشته است: “من بسیار راضی‌ام از این که ملوانان ما با امنیت به مقامات آمریکایی بازگردانده شدند.
روابط عمومی سپاه پاسداران روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای با تأکید بر “غیرعمدی بودن” ورود دو قایق نظامی آمریکا به آب‌های ایران، از آزادی ۱۰ ملوان آمریکایی (نه مرد و یک زن) که از سوی سپاه بازداشت شده بودند خبر داد.
همزمان سایت روابط عمومی سپاه عکس‌هایی از این ملوانان بازداشت شده و دو قایق توقیف شده آمریکا منتشر کرد.
پیشتر علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام تماس تلفنی میان وزرای امورخارجه ایران و آمریکا گفته بود که روند آزادی این ملوانان “مطمئنا طول زیادی نخواهد کشید.”

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس