تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت دفاع آمریکا از بررسی طرح اعزام مجدد ۵۰۰ نظامی آمریکا به عراق خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از سی.ان.ان، وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی اعزام ۵۰۰ نفر از نظامیان آمریکا برای کمک به نیروهای کرد و نظامیان عراقی در جهت آزادسازی موصل است. چندی پیش نشریه آمریکایی “وال […]

[ad_1]

وزارت دفاع آمریکا از بررسی طرح اعزام مجدد ۵۰۰ نظامی آمریکا به عراق خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی.ان.ان، وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی اعزام ۵۰۰ نفر از نظامیان آمریکا برای کمک به نیروهای کرد و نظامیان عراقی در جهت آزادسازی موصل است.


چندی پیش نشریه آمریکایی “وال استریت ژورنال” در مورد اعزام مجدد و بالا بردن تعداد نیروهای نظامی آمریکا در عراق مطلبی را منتشر کرده بود اما قطعی بودن آنرا مشخص نکرده بود.


سی‌ان‌ان اعلام کرده است که یک مقام پنتاگون اظهار کرده که در صورت موافقت به اعزام ۵۰۰ نظامی آمریکایی به عراق، سقف و تعداد نظامیان حاضر در خاک عراق به ۵ هزار نفر می‌رسد. این طرح در راستای مقابله با گروهک تروریستی داعش برای آزادسازی شهر موصل مد نظر قرار داده شده است.


آنچه که در طرح پنتاگون قرار دارد این است که تعدادی از این نظامیان به عنوان مشاوران و مربی نظامی برای آمورش دادن به نیروهای کرد و عراقی ایفاء نقش می‌کنند و تعدادی دیگر از آنها در راستای عملیات پشتیبانی و رساندن تجهیزات عمل خواهند کرد.


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس