تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پلیس ترکیه در ادامه عملیات با هدف سرکوب شبه نظامیان کُرد، ۱۷ نفر را در سراسر استانبول بازداشت کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، پلیس ترکیه امروز پنجشنبه در ادامه عملیات برای سرکوب شبه نظامیان کُرد، ۱۷ نفر را در سراسر استانبول بازداشت کرده است. به گزارش تسنیم، پلیس ترکیه در […]

[ad_1]

پلیس ترکیه در ادامه عملیات با هدف سرکوب شبه نظامیان کُرد، ۱۷ نفر را در سراسر استانبول بازداشت کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، پلیس ترکیه امروز پنجشنبه در ادامه عملیات برای سرکوب شبه نظامیان کُرد، ۱۷ نفر را در سراسر استانبول بازداشت کرده است.

به گزارش تسنیم، پلیس ترکیه در این عملیات به دفاتر حزب دموکراتیک خلق کرد نیز یورش برده است. خبرگزاری دوغان نیز اعلام کرد که نیروهای پلیس ترکیه با حمایت یک فروند بالگرد، به دفاتر حزب دموکراتیک خلق کرد در حومه استانبول حمله کردند. پلیس ترکیه اقدام به استقرار خودروهای زرهی و ماشین آبپاش در نزدیکی این منطقه کرده است.

یورش پلیس ترکیه برای بازداشت افراد مظنون به همکاری با شبه نظامیان کرد، پس از آن صورت گرفته است که انفجار بمب طی روز گذشته در ۲ شهر ترکیه منجر به مرگ حداقل ۹ غیر نظامی و زخمی شدن دهها نفر دیگر شده است.

مقامهای امنیتی ترکیه اعلام کرده اند که شبه نظامیان پ ک ک عامل اصلی این حملات بوده اند.

یکی از فرماندهان پ ک ک پیش از این نسبت به آغاز حملات جدید هشدار داده و گفته بود: پلیس نخواهد توانست به زندگی آرام و عادی مانند گذشته در شهرها ادامه دهد.

روز گذشته بر اثر تیراندازی و شلیک راکت در استان سرناک نیز حداقل ۴ سرباز ارتش ترکیه کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

جنگنده های ارتش ترکیه طی ماه های اخیر بارها به مواضع پ ک ک در مناطق کوهستانی شمال عراق در نزدیکی مرزهای ترکیه حمله کرده است.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس