تاریخ انتشار: ۲۰ خرد ۱۳۹۵

– رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بانه گفت: با رانندگانی که در شب های ماه رمضان با دور دورهای شبانه و حرکات نمایشی و بی هدف سبب ایجاد ترس در شهروندان می شوند و سلامت شهروندان را به خطر می اندازند برخورد قانونی می شود.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سرهنگ اسدالله دالوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق سنت دیرینه مردم شهر بانه در ماه مبارک رمضان، پس از افطار به دلیل تردد شهروندان خیابان ها شلوغ می شود.
وی گفت: رانندگانی که در شب های ماه مبارک رمضان اقدام به حرکات نمایشی و دور دورهای شبانه می کنند از طریق سیستم های اطلاعاتی و دستگاه های انتظامی به صورت نامحسوس از آنها فیلم برداری و پس از شناسایی بر اساس دستور قضایی با آنها برخورد می شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه دور دورهای شبانه به تنهایی توسط پلیس راهور کنترل نمی شود، تاکید کرد: شهروندان هنگام مشاهده چنین اعمالی مراتب را به پلیس اطلاع دهند و برای حفظ سلامتی خود و اعضای خانواده از محل دور شوند.
دالوند افزود: کنترل دور دورهای شبانه ماه مبارک رمضان نیازمند عزم جدی و همگانی است و باید شهروندان در این زمینه با ما همکاری لازم را داشته باشند.
وی اظهار کرد: در فروردین ماه تصادفات منجر به فوت تا حدودی افزایش یافت و در اردیبهشت ماه این روند کاهش پیدا کرد.
وی با بیان اینکه در خرداد ماه سال جاری، تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است، افزود: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان هم آغاز شده و وضعیت هوا خوب است مردم بیشتر در تکاپو هستند بنابراین پیش بینی می شود تصادفات افزایش پیدا کند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بانه با اشاره به اینکه در فصل زمستان تصادفات در داخل شهر به کمترین میزان می رسد، ادامه داد: بیشتر تصادفات مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران است که تردد با موتور سیکلت و عابرین پیاده در فصل زمستان کمتر می شود.
دالوند اظهار گفت: در فصل تابستان و پاییز که هوا نسبتا مناسب است تردد با موتور سکلیت و همچنین تردد عابرین پیاده بیشتر می شود و در نتیجه آمار تصادفات تا حدودی افزایش می یابد.
وی ادامه داد: باید برای کاهش تصادفات در فصل های تابستان و پاییز راهکارهایی را ارائه دهیم که یکی از مهمترین راهکارها اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان است که مقوله آموزش و اطلاع رسانی در جایگاه خود بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر تصادفات منجر به فوت مربوط به موتور سیکلت سواران است، اظهار کرد: سال گذشته بیشتر تصادفات منجر به فوت مربوط به عابرین پیاده بود و امسال موتورسیکلت سواران پیش قدم هستند.
وی با بیان اینکه بحث اصلاح هندسی خیابان ها و معابر در حال اجرا است و شهرداری ۱۰ تقاطع شهر را ایمن سازی کرده است، گفت: اصلاح هندسی ۱۰ تقاطع شهر بانه با استفاده از نقطه نظر مهندسین در حال اجرا است.
رییس پلیس راهور بانه بیان کرد: با ایمن سازی تقاطع شهر تا حدودی شدت حوادث را کاهش دادیم.
وی در ادامه به تخلفات رانندگی اشاره کرد، گفت: تمام تخلفاتی که تا پایان سال ۹۴ دوبله شده به شرط پرداخت تا پایان آذر ماه سال ۹۵ مازاد آن حذف می شود و می توانند عین خلافی را پرداخت کنند.
وی بابیان اینکه هم اکنون پارکبان شهرستان بانه غیر فعال است، اظهار کرد: در جایی که بحث پارکبان به شکل مورب مطرح است رانندگان می توانند خودروهای خود را پارک کنند اما پارک در مکان های دیگر غیر قانونی است که امیدواریم پارکبانان فعالیت خود را دوباره آغاز کنند.
وی گفت: در خیابان شهدا، بلوار آزادی، بلوار شهرداری، بلوار سقز، بلوار ورزش، بلوار سردشت رانندگان می توانند خودروهای خود را به شکل مورب پارک کنند و در دیگر مکان های سطح شهر پارک مورب خلاف است.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ترافیکی نیازمند عزم جدی مردم است، ادامه داد: این امر وظیفه همگانی است و باید تمام شهروندان این مهم را یک وظیفه شرعی و قانونی خود بدانند.
بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۴۶۹/۶۱۰۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس