تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] چند وقتی است که عمارت مسعودیه توسط میراث فرهنگی پلمپ شده و این اتفاق اجرای نمایش «یرما» را به تعویق انداخته است. اشکان صادقی کارگردان نمایش «یرما» درباره تعویق اجرای اثر خود عنوان کرد: یک روز سر تمرین بودیم که عمارت مسعودیه را بستند و هنوز هم بیشتر وسایلمان در آنجا باقی مانده است. […]

[ad_1]

چند وقتی است که عمارت مسعودیه توسط میراث فرهنگی پلمپ شده و این اتفاق اجرای نمایش «یرما» را به تعویق انداخته است.

اشکان صادقی کارگردان نمایش «یرما» درباره تعویق اجرای اثر خود عنوان کرد: یک روز سر تمرین بودیم که عمارت مسعودیه را بستند و هنوز هم بیشتر وسایلمان در آنجا باقی مانده است.

وی ادامه داد: جلسات پایانی تمرینات را می‌گذراندیم که شاید سالنی به ما بدهند یا خود عمارت مسعودیه باز شود اما در نهایت مجبور شدیم تمرین‌ها را لغو کنیم. نه درب اجرای سالنی باز شد نه مسئولان مسعودیه برای ما سالنی را مشخص کردند.

صادقی تصریح کرد: علی رغم اینکه برای اجرا در عمارت مسعودیه قرارداد بسته بودیم و پولی هم پرداخته شده اما پولمان را ندادند و تکلیف اجرایمان هم مشخص نیست و این در حالی است که یک شنبه هفته پیش باید اجرایمان را در سالن نمایش عمارت مسعودیه شروع می کردیم. اما حالا دور افتادیم و دنبال سالن هستیم.

وی افزود :  چنانچه نمایش «یرما» سریعتر اجرا نشود کار زمین می‌خورد چراکه بازیگران چهره، باید بر سر کارهای تصویری خود بروند و خواننده‌ی نمایش هم به زودی در تالار وحدت اجرای کنسرت دارد و این مسائل گروه را با مشکل روبرو کرده است.

صادقی خاطرنشان کرد: با قراردادی که برای اجرا در سالن عمارت مسعودیه بسته شده میتوانیم از مسئولان مجموعه مسعودیه شکایت کنیم اما به احتساب همکاری و دوستی تا کنون این کار را انجام ندادیم ولی امیدواریم آنها هر چه سریعتی تکلیف ما را مشخص کنند و در این راستا با ما همکاری کنند.

گفتنی است؛ «یرما» به گارکردانی مشترک الهام شکیب و اشکان صادقی است که ایده‌ی اصلی شیوه‌ی اجرایی آن برای اشکان صادقی بوده است. نگار عابدی، فرهاد جم، اشکان صادقی، آتیه جاوید، پرنده علایی و الهام شکیب بازیگران این اثر هستند.

در این نمایش که نوشته لورکا شاعر و نمایشنامه‌نویس اسپانیایی است، «یرما» زنی روستایی است که بعد از ازدواج در آرزوی بچه‌دار شدن است، اما همسرش «خوان» توانایی بچه‌دار شدن ندارد. در این بین رازی از یرما پوشیده مانده است و…

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس