تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴
وجود بند عجیبی در قرارداد آقای سرمربی!

این گزارش، بررسی حدس‌های مختلفی است که درباره دلایل استعفای ناگهانی سرمربی تیم ‌امید شنیده می‌شود؛ از دلخوری نسبت به بی‌توجهی‌ به تیم امید تا وجود بند عجیبی در قرارداد آقای سرمربی!

به گزارش “گذار خبر”، تیم فوتبال امید ایران هرچند موفق شد در آخرین حضور خود در بازی‌های غرب آسیا عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد، اما استعفای عجیب محمد خاکپور، سرمربی تیم‌ملی امید، در فرودگاه و بلافاصله پس از بازگشت کاروان تیم از قطر تا حدی این قهرمانی را تحت‌الشعاع قرار داد. بعد از استعفای ناگهانی محمد خاکپور که کسی انتظارش را نداشت، حبیب کاشانی مدیر تیم فوتبال امید، هم از این موضوع اعلام بی‌خبری کرد و کار خاکپور را خوب ندانست. هرچند هنوز به درستی مشخص نیست دلیل استعفای محمد خاکپور از هدایت تیم فوتبال امید چه بوده است؛ اما برخی نزدیکان ‌این سرمربی عنوان می‌کنند او از وعده‌هایی که به او داده شده و به‌آن‌ها عمل‌نشده دلخور است و ممکن است برخی اختلافات داخلی با مدیر تیم هم دراین تصمیم تاثیرگذار بوده باشد. بااین‌حال هنوز به‌‌درستی مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که سرمربی تیم امید استعفا کرده است. سایت رسمی برنامه نود- این گزارش، بررسی حدس‌های مختلفی است که درباره دلایل استعفای ناگهانی سرمربی تیم ‌امید شنیده می‌شود؛ از دلخوری نسبت به بی‌توجهی‌ به تیم امید تا وجود بند عجیبی در قرارداد آقای سرمربی!
مبلغ کم قرارداد سرمربی ایرانی در مقایسه با خارجی‌ها
برخی از نزدیکان تیم‌ملی امید و محمد خاکپور اصلی‌‌ترین موضوع نارضایتی خاکپور را مربوط به مبلغ قراردادی می‌دانند که فدراسیون با او منعقد کرده بود. مایلی‌‌کهن و خود خاکپور به‌این مسئله اعتراض داشتند. خاکپور می‌گفت که این رقم قرارداد در شأن مربیان ایرانی نبود و چرا باید یک مربی خارجی مثل وینگادا با فدراسیون قرارداد ۳۶۰‌هزار‌دلاری برای یک‌سال ببندد و از پنج بازی چهار باخت بیاورد و برود، اما قرارداد مربیان ایرانی این‌طور ناچیز باشد.
انتقادهایی که باید در دل می‌ماند
موضوع دیگری که باز هم پای قرارداد را در استعفای ناگهانی خاکپور به میان می‌آورد، ‌بندی بود که در قرارداد او وجود داشت. براساس این بند اگر در حین یا بعد از قرارداد حرفی علیه فدراسیون بزند یا کلمه‌ای از دهانش درمورد فدراسیون خارج شود؛ فدراسیون می‌تواند تمام مبلغ قرارداد او را پس بگیرد! و شاید این مسئله باعث‌شده که خاکپور بدون بیان دلایل دلخوری‌اش به‌این استعفای عجیب تن بدهد. حالا پس از استعفای خاکپور، علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون، می‌گوید: «برای قبول استعفای خاکپور باید حرف‌های او را بشنویم این در حالی‌است که طبق قرارداد رسمی فدراسیون او نباید حرفی بزند. حبیب کاشانی هم می‌گوید، کار سرمربی تیم امید درست نبود. او پس از ۲۴‌ساعت قهرمانی امیدها، کام مردم را با استعفایش در فرودگاه تلخ کرد، ضمن اینکه هرچه با مایلی‌کهن تماس گرفتم موفق نشدم با او صحبت کنم. تلفن همراه حاجی در دسترس نبود.»
جالب اینکه بعد از انتقاد تند حبیب کاشانی از سبک استعفای خاکپور در فرودگاه، فریدون معینی، یکی از اعضای کمیته فنی این تیم، هم زبان به انتقاد از خاکپور گشود و گفت: «کار‌کردن در سطح ملی برای هر کسی افتخار است و نباید به هیچ مسئله دیگری جز افتخار‌آفرینی توجه شود. کسی که به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی انتخاب می‌شود مهم‌تر‌ین‌انگیزه‌اش باید افتخارآفرینی برای کشور باشد و هیچ مسئله دیگری هدف اصلی را تحت‌الشعاع قرار دهد.» بااین‌حال پاسخ خاکپور به‌این انتقاد هم مشابه سایر پاسخ‌هایش به انتقادهای اخیر سکوت بوده است!
دلخوری از کاشانی یا حرص ازکی‌روش
این‌روزها شایعاتی هم درباره دلخوری خاکپور از حبیب کاشانی، مدیر تیم‌ملی امید، شنیده می‌شود. بااین‌حال برخی از نزدیکان تیم‌ملی امید معتقدند؛ خاکپور ظاهرا از عملکرد حبیب کاشانی راضی است، اما از برخی کاستی‌ها و اینکه نمی‌توانست برخی ملی‌پوشان امید را از کی‌روش بگیرد ناراضی بود و مقاومت‌نکردن کاشانی دربرابر زورگویی‌های کی‌روش و مسئولان فدراسیون باعث ناراحتی سرمربی تیم‌ملی امید شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس