تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴

بازار ارز همچنان خاکستری است. تابلوهای خرید دلار و یورو از مردم سفید شده است و بیشتر صرافی ها خریدی انجام نمی دهند، در عین حال برخی نوسانات کوچک نیز از صبح امروز سه شنبه منجر به این شده که برخی پیش بینی دخالت بانک مرکزی در بازار برای بالا نگاه داشتن قیمت را می […]

بازار ارز همچنان خاکستری است. تابلوهای خرید دلار و یورو از مردم سفید شده است و بیشتر صرافی ها خریدی انجام نمی دهند، در عین حال برخی نوسانات کوچک نیز از صبح امروز سه شنبه منجر به این شده که برخی پیش بینی دخالت بانک مرکزی در بازار برای بالا نگاه داشتن قیمت را می کنند.
دلار

به گزارش  گذارنیوز، دود سفید از وین بالاخره بلند شد و خبر از توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ به نقل از رسانه های بین المللی می رسد. در این میان، اگرچه دقایقی بیشتر نیست که خبر آن اعلام شده است اما در میدان فردوسی تا چهارراه استانبول، پس لرزه های آن به خوبی مشاهده می شود.

بررسی های میدانی خبرنگار تابناک اقتصادی، صرافی هایی را روایت می کند که از خرید دلار اجتناب می کنند و می گویند که هنوز آینده فعلی بازار ارز را نمی دانند که منابع خود را بی مهابا وارد خرید دلار از مردم کنند. البته بازار شایعات نیز داغ است، برخی می گویند که قیمت کاهش می یابد و برخی دیگر هم خبر از افزایش قیمت می دهند.

در این میان باز هم رفتارها و حرکات هیجانی مردم و صرافی ها را به خوبی می توان مشاهده کرد. اکنون راسته میدان فردوسی تا چهارراه استانبول، مملو از افرادی از پیر و جوان است که برای خرید دلار و یورو به بازار آمده اند تا مضنه بازار را بسنجند و بعد از آن اقدام به خرید کنند.

نکته حائز اهمیت در این میان آن است که صرافی ها هم جواب درست و حسابی به مردم نمی دهند که تکلیف آنها را برای خرید روشن کند و برخی از آنها حتی از افزایش قیمت هم خبر می دهند که پس از یک دوره یک هفته تا ده روزه، مجدد به بازار باز خواهد گشت.

در این میان، کمتر کسی برای فروش به بازار مراجعه کرده است و تقریبا همه متقاضی خرید هستند، این در حالی است که برخی از صرافی ها هم با نصب کاغذهایی بر روی شیشه های خود، به مشتریان اعلام می کنند که به دلیل نوسانات بالای نرخ ارز از صبح امروز سه شنبه تاکنون، برای اطلاع از نرخ به داخل مغازه مراجعه کنید.

یکی از صرافی ها  می گوید: امروز بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را افزایش داد و بر همین اساس، نوسانات در بازار هرچند اندک، آغاز شد.

وی می افزاید: به نظر نمی رسد که بعد از حصول توافق، قیمت کاهش شدید داشته باشد، این در حالی است که دولت به شدت با کمبود منابع مالی مواجه است و بنابراین اجازه کاهش قیمت ناگهانی را نمی دهد.

این صرافی در ادامه می گوید: بیشتر صرافی ها از صبح امروز قیمت‌ها را واحد اعلام کرده اند و برخی دیگر که متقاضی فروش بیشتر هستند، قیمت را در حدود ده تومان پایین آورده اند تا بتوانند مشتری جلب کنند اما بازار همچنان خاکستری است.

گزارش میدانی خبرنگار تابناک اقتصادی حکایت از آن دارد که قیمت هر دلار در بازار آزاد لحظاتی قبل فردوسی، بین ۳۲۰۰ تا ۳۲۱۰ در نوسان است. قیمت هر یورو از ۳۵۵۰ تومان تا ۳۵۸۰ تومان در نوسان است و از سوی صرافی ها به قیمت‌های متفاوت عرضه می شود. همچنین قیمت هر پوند نیز ۴۹۹۰ تومان تا ۵۰۰۰ تومان در نوسان است. هر دلار کانادا نیز بین ۲۵۷۰ تا ۲۶۰۰ تومان فروخته می شود.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس