تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] «نقد تئاتر» به تهیه‌کنندگی مجید گیاه‌چی و اجرای دکتر عطاءالله کوپال از مجموعه برنامه‌های «نقد چهار» است که ساعت ۲۱ روزهای شنبه هر هفته پخش می‌شود. چهل و هفتمین برنامه «نقد تئاتر» در روز شنبه (۱۳ شهریور ماه) به نقد و بررسی نمایش «شمس پرنده» با حضور پری صابری، هوشنگ توکلی، رضا آشفته، محمد […]

[ad_1]

«نقد تئاتر» به تهیه‌کنندگی مجید گیاه‌چی و اجرای دکتر عطاءالله کوپال از مجموعه برنامه‌های «نقد چهار» است که ساعت ۲۱ روزهای شنبه هر هفته پخش می‌شود.

چهل و هفتمین برنامه «نقد تئاتر» در روز شنبه (۱۳ شهریور ماه) به نقد و بررسی نمایش «شمس پرنده» با حضور پری صابری، هوشنگ توکلی، رضا آشفته، محمد حاتمی و سیروس اسنقی اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا، نمایش «شمس پرنده» به نویسندگی و کارگردانی پری صابری، که در ادامه تجربیات پیشین این کارگردان در تولید آثار نمایشی‌ بر مبنای فرهنگ فاخر ایران و با موضوع زندگی و اشعار شاعرانی چون فردوسی، حافظ، سعدی، مولوی، عطار، فرخ‌زاد، سپهری و …، با نگاهی به دیدار شمس و مولانا تنظیم شده و هم‌چون دیگر آثار صابری آمیزه‌ای از شعر، موسیقی و حرکت است، تا کنون بیش از ۲۱۰ بار در ایران (تالار وحدت- سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۶) و دیگر کشورها (ایتالیا و مقر یونسکو در پاریس فرانسه) بر روی صحنه رفته است.

این نمایش پس از نمایش‌های «هفت شهر عشق» و «بیژن و منیژه»، سومین اثر این کارگردان است که در فضای باز کاخ سعدآباد اجرا می‌شود.

محمد حاتمی، سیروس اسنقی و یک گروه از هنرپیشگان جوان چون: عماد سالکی، الناز تاریخی، امیر رهبری، مهدی طبیبی، حمیدرضا خلیلی، فاطمه صارمی، غزاله میرکی، لاله کریمی، سعید اسفندیاری، بهزاد ابراهیمی، علی‌رضا شریفی، محمدرضا شریفی، محمد آقاعلی‌اکبری، حمیدرضا غلام‌حسینی، مهدی للهی، شادی شعبانی، فرشته رضازاده، منصوره بشیری‌پور، نگین مدنی، رها تقی‌نیا، شیما الله‌بیگی و آرزو اولیایی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و گروه موسیقی با نوازندگی و آهنگ‌سازی ابراهیم اثباتی، خوانندگی حمیدرضا ترکاشوند با همراهی فرزانه ابراهیمی فخار و نوازندگی امجد ابراهیمی، حامد ابراهیمی، حسین قاسم‌زاده، نعیم شاه‌مرادخانی، سپیده پزشک‌پور، محمدرضا میراحمدی، سپیده وصالی، شیوا شعیبی، نسترن شمس، نعیمه حقیقت‌جوان، درسا بابایی، نسیما حفیظی، نازنین قدس، آتنا شاه‌مرادی، الهام پاک‌روان و فاطمه آذرشین بی‌وقفه نمایش را همراهی می‌کنند.

پری صابری کارگردان زن ۸۴ ساله ایرانی که با همراهی استاد حمید سمندریان از بنیان‌گذاران گروه تئاتر پازارگاد و از موسسین تالار مولوی بوده است تا کنون علاوه بر دریافت چندین تندیس و لوح سپاس از جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر فجر، نشان ابن‌سینا را از یونسکو و نشان شوالیه فرانسه را نیز دریافت کرده است.

«نقد تئاتر» به تهیه‌کنندگی مجید گیاه‌چی و اجرای دکتر عطاءالله کوپال از مجموعه برنامه‌های «نقد چهار» است که ساعت ۲۱ روزهای شنبه هر هفته به طور زنده و تکرار آن در ساعت ۱۰ روز بعد، از شبکه چهار پخش می‌شود.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس