تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسداله درویش‌امیری در بیستمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر دفاع برگزار شد، اظهار داشت: محورهای توسعه استان همان‌طور که در برنامه اول تا پنجم توسعه نیز پیش‌بینی شده، صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و گردشگری است که در همین راستا سهم اشتغال استان ۳۰ درصد از […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسداله درویش‌امیری در بیستمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر دفاع برگزار شد، اظهار داشت: محورهای توسعه استان همان‌طور که در برنامه اول تا پنجم توسعه نیز پیش‌بینی شده، صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و گردشگری است که در همین راستا سهم اشتغال استان ۳۰ درصد از میانگین کشوری ۱۸ درصد و در بخش صنعت ۳۱٫۶ درصد از میانگین کشوری۳۳٫۸ درصد و در بخش خدمات۳۸ درصد از میانگین ۴۱ درصد است و آمار بیانگر این مطلب است که در بخش خدمات ظرفیت خالی خوبی در استان وجود دارد.


مدیر عالی استان، نرخ بیکاری استان را ۹٫۷ درصد عنوان کرد و افزود: از انواع کل مواد معدنی، حدود ۸۰ درصد آنها در استان زنجان موجود است و مدیران باید تمام تلاش خود را در راستای استفاده هر چه بهتر از این پتانسیل ویژه استان بکار گیرند.


درویش‌امیری استان‌زنجان را پایتخت و قطب برق وIT کشور عنوان کرد و افزود: جلساتی را با یک تیم متخصص از کشور کره‌جنوبی داشته‌ایم تا از ظرفیت‌های مالی و علمی آنها نیز برای عملیاتی کردن بیشتر این موضوع استفاده کنیم.


این مقام مسوول به شرایط مطلوب استان در حوزه بازرگانی و توازن میان صادرات و واردات اشاره کرد و گفت: سال ۹۴ به ۳۰ کشور دنیا صادرات و از ۳۶ کشور دنیا واردات داشته‌ایم که بیش از ۹۵ درصد آنها مربوط به واحدهای تولیدی و کشاورزی بوده است.


درویش‌امیری، میزان تولید محصولات کشاورزی استان را ۲٫۵ برابر مصرف استان دانست و گفت: ۸۵ درصد منابع آب استان، صرف مصارف کشاورزی می‌شود که در صورت ادامه این روند، مشکلات جدی در زمینه مصرف آب شرب و صنعت استان ایجاد خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: در ۱۲۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان، امکان عملیاتی شدن سیستم آبیاری نوین کشاورزی وجود دارد که از این میان در ۴۲۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده و در ۴٫۴۵ هکتار آن در حال اجرا است.


استاندار زنجان، بدهی استان به کشاورزان را حدود ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در صورت عدم خرید کامل محصولات کشاورزان بخصوص گندم، مشکلات جدی در خصوص کشت پاییزه آنها بوجود خواهد آمد.


مقام‌عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان از سال ۸۴ تا ۹۱،  ۱۵۴ میلیون دلار و از سال ۹۲ تا ۹۵،  ۳۵۵ میلیون دلار بوده که این وضعیت نشان می‌دهد استقبال خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در زنجان از رشد بالایی برخوردار است.


در این جلسه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل جهاد کشاورزی و همچنین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، به طور جداگانه به ارائه مصوبات و مشکلات این ستاد پرداختند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس