تاریخ انتشار: ۲۵ فرو ۱۳۹۵

موضوع پرونده‌های محمود احمدی‌ نژاد همچنان در ابهام است. از خرداد ۹۲ تا حالا حتی یکبار هم نه خود احمدی نژاد و نه حتی وکیل او در دادگاه حاضر نشده اند.

به گزارش “گذارنیوز” خرداد ماه سال ۹۲ بود که برای اولین بار احضاریه محمود احمدی نژاد از سوی دفتر شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به سمت وی صادر شد با این حال این احضاریه مورد توجه رئیس دولت‌های نهم و دهم قرار نگرفت و دادگاهی که طبق احضاریه باید در آذرماه همان سال برای رسیدگی به شکایت کمیسیون اصل ۹۰ و شکایت یک شخص حقیقی برگزار می شد، برگزار نشد. چندی بعد محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری خود از احضار دوباره احمدی نژاد در تاریخ ۱۶ دی‌ماه خبر داد و حرفی از جلب محمود احمدی نژاد که موضوع سوال یکی از خبرنگاران بود نزد.
روز ۱۶ دی‌ماه نیز فرا رسید و رئیس جمهور سابق ایران که پیشتر و در دوران ریاست جمهوری خود هم نشان داده بود علاقه چندانی به رعایت قوانین ندارد در دادگاه حاضر نشد. یکبار دیگر سخنگوی دستگاه قضا مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت و در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم حضور محمود احمدی نژاد اینبار از نظارتی بودن وقت اعلام شده خبر داد. موضوعی که پیشتر محسنی اژه ای حرفی از آن نزده بود. وی در توضیح نظارتی بودن بودن وقت اعلام شده افزود: «گاهی پرونده معد رسیدگی است یعنی همه مسائل برای رسیدگی آماده است. در این مورد وقت را تعیین می‌کنند و به فردی که باید در دادگاه حاضر شود می‌گویند شما در فلان روز به دادگاه بیایید، اما در وقت نظارتی، پرونده آماده رسیدگی نیست. مثلا استعلامی شده یا کسی را به عنوان مطلع دعوت کرده‌اند.»
از نشست خبری ۱۶ دی‌ماه ۹۲ سخنگوی دستگاه قضا تا آخرین نشست خبری وی در سال ۹۴ هر بار در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وضعیت پرونده محمود احمدی نژاد محسنی اژه‌ای آخرین وضعیت این شکایت‌ها را «در مرحله تحقیق مقدماتی بودن» خواند. وی در آخرین نشست خبری خود در سال ۹۴ هم در این باره ضن اشاره به اینکه محمود احمدی نژاد پرونده های زیادی در دادگاه دارد و در بعضی از آنها شاکی است و در بعضی دیگر متهم، گفت: «در رابطه با آن بخش از پرونده که از وی شکایتی صورت گرفته بود بخشی از شکایت‌ها جزئی بود» وی در ادامه گفت: «برخی دیگر از این شکایت‌ها مربوط به گزارش مجلس بود که باید تحقیق شود.» این اظهارات نیز تفاوت چندانی با پاسخ های قبلی دستگاه قضا دراین باره نداشت و آنچه که مشخص است این است که به این زودی ها قرار نیست رئیس دولت های نهم و دهم کشور در دادگاه پاسخگوی شکایت شاکیان خود باشد.
به گزارش پارسینه، طی هفته های گذشته موضوع بازگشت محمود اخمدی نژاد به عرصه سیاسی کشور و حضور دوباره وی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار خبر ساز شده است. بسیاری از وعده یارانه‌ای او به مردم خبر می دهند و برخی هم سفر او به شمال کشور را آغاز سفرهای استانی او برای تبلغ می دانند. این در حالی است که پرونده های مربوط به این عضو  مجمع تشخیص مصلحت نظامن همچنان مسکوت مانده است و باید دید با این شرایط اصلا خواهد توانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند یا خیر؟

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس