تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴

به گزارش “گذارخبر”  نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۲۴ جمعه به پایان رسید. مهلت تبت‌نام از داوطلبان ‌مجلس خبرگان رهبری نیز ساعت ۱۸ چهارشنبه دوم دی به پایان رسیده بود.
ستاد انتخابات وزارت‌کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور از ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ۲۸ اذرماه ثبت‌نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را اغاز کردند.
بر این اساس برای مجلس خبرگان رهبری ۸۰۱ نفر داوطلب شدند و داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز بیش از ۱۲ هزار نفر هستند.
مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشورگفت: حدود دوازده هزار نفر داوطلب نمایندگی انتخابات مجلس شورای اسلامی شده اند.
با بسته شدن پرونده نام نویسی تا ساعت۲۴ جمعه، هیئت های اجرایی از امروز بررسی صلاحیت داوطلبان را آغاز می کنند. وزیر کشور از افزایش بیش از ۶۰ درصدی درصدی نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان در مقایسه با دوره قبل خبر داد . آقای رحمانی فضلی همچنین با اشاره به فرایند احراز صلاحیت داوطلبان در روزهای آینده نسبت به تبلیغات زود هنگام به ویژه در فضای مجازی هشدار داد.

ثبت‌نام ۱۱۵۳۶ داوطلب انتخابات مجلس     
سخنگوی وزارت کشور گفت: تاساعات پایانی جمعه شب ۱۱ هزار و ۵۳۶ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی داوطلب شده اند و ثبت نام آن‌ها نهایی شده است.
حسینعلی امیری در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد هزار و ۱۶۵ نفر خانم و بقیه آقا هستند.
وی ادامه داد: ۷ هزار و ۵۳۸ نفر دارای مدرک فوق لیسانس، هزار و ۷۴۲ نفر دکتری، ۵۸۶ نفر نیز دارای مدرک حوزوی هستند که کار تطبیق مدرکشان انجام شده است.
سخنگوی وزارت کشور گفت: همچنین ۵۱۲ نفر دارای مدرک لیسانس هستند که طبق قانون ثبت نام کنندگان باید دارای مدرک فوق لیسانس باشند اما ایثارگران و کسانی که دارای یک دوره سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند یک مقطع تحصیلی حساب می‌شود، بنابراین آن ها با مدرک لیسانس نیز می توانند شرکت کنند.
امیری افزود: بیشتر ثبت نام کنندگان ۴۶ تا ۵۰ ساله هستند که هزار و ۹۶۹ نفر در این بازه سنی ثبت نام کرده اند و ۳۵ نفر نیز ۷۰ تا ۷۵ سال است.
وی گفت: آمار ثبت نام کنندگان امروز ۲ هزار و ۸۷۳ نفر است که در سراسر کشور ثبت نام کرده اند و نسبت به روزهای گذشته آمار قابل توجهی است.
امیری ادامه داد: ۶۷۴ نفر نیز برحسب خود اظهاری اعلام کرده اند که تجربه سابقه مجلس شورای اسلامی را دارند.
وی گفت: همچنین ۲۱ نفر از اقلیت های دینی برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نامزد شدند که از بین آن ها ۱۹ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند.
امیری افزود: از بین ثبت‌نام کنندگان برای مجلس شورای اسلامی ۹۹ نفر برای مجلس خبرگان رهبری نیز ثبت نام کردند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس