تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام قاسمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره زمزمه‌هایی مبنی بر ارتقای روابط با بریتانیا در سطح تبادل سفیر گفت: روابط ما با این کشور گاهی با فراز و نشیب همراه بوده است. در دوره‌ای این روابط قطع شد و بعد ارتباطات برقرار شد و سفارتخانه بازگشایی و […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام قاسمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره زمزمه‌هایی مبنی بر ارتقای روابط با بریتانیا در سطح تبادل سفیر گفت: روابط ما با این کشور گاهی با فراز و نشیب همراه بوده است. در دوره‌ای این روابط قطع شد و بعد ارتباطات برقرار شد و سفارتخانه بازگشایی و بخش‌های کنسولی فعال شد.


وی با تاکید بر اینکه ارتقای روابط به خواست دو طرف صورت می‌گیرد، گفت: امیدواریم مسیر روند خود را طی کند و سفیر داشته باشیم. البته روابط در سطح سفیر به معنای حل اختلاف‌ها و یکسانی دیدگاه‌ها نیست. با این حال این پروسه در حال تکمیل است.


حمله به سفارت عربستان کارمان را سخت کرد


سخنگوی وزارت امورخارجه در مورد پیگیری فاجعه منا گفت: درباره فاجعه دردناک و تلخ منا که در آستانه سالگرد آن هستیم، از ابتدا مساله کمیته‌ها و ستادهایی در وزارت امور خارجه و در سطح کشور تشکیل شد که توانست برخی مسائل مبتلابه مانند انتقال اجساد را حل کند. کمیته‌ای هم در وزارت امورخارجه تشکیل شد که در بخش‌های کنسولی، حقوقی و سیاسی از نهادهای مختلف کشور در آن حضور دارند.


وی با بیان اینکه مسائل مختلف مربوط به فاجعه منا پیگیری شده و می‌شود، گفت: یکی از مسائل مطرح مساله حقوقی برای احقاق حقوق ملت ایران و بازماندگان بود که در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای صورت گرفت ولی با قطع روابط و حمله به سفارت این کار دچار تحولاتی شد و کارمان را سخت کرد.


قاسمی تاکید کرد: متاسفانه به دلیل توهم عربستان و سیاست عربستان روابط‌مان ناهنجار است و در سفر هیات عمانی در این باره بحثی نشد و بحث میانجیگری مطرح نشده است.


ادامه  دارد…

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس