تاریخ انتشار: ۱۲ خرد ۱۳۹۵

– نخستین پرواز از عمان (مسقط) روز چهارشنبه در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در فرودگاه مشهد گفت: روابط سیاسی دو کشور ایران و عمان همواره بر محور توسعه و پیشرفت بوده است.
علی اکبر سیبویه افزود: این پرواز نیز گام بلندی در توسعه روابط دو کشور در زمینه های اقتصادی و فرهنگی است.
وی با اشاره به خیل عظیم مشتاقان زیارت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در کشور عمان اظهار کرد: از جمله مزیت های برقراری این پرواز امکان حضور و رفت و آمد زائران حضرت امام رضا (ع) در مشهد می باشد.
مدیر کل فرودگاه های خراسان رضوی نیز با بیان اینکه این پرواز هر روز به صورت رفت و برگشت انجام می شود گفت: پرواز ورودی از مبدا مسقط در ساعت ۴:۳۰ صبح در مشهد به زمین می نشیند و ساعت ۵:۳۰ نیز مشهد را به مقصد عمان ترک می کند.
محمد باقر قاسم زاده افزود: این پرواز توسط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با ظرفیت ۱۵۰ مسافر انجام می شود.
وی با بیان اینکه پرواز عمان – مشهد برای نخستین بار برقرار شده است اظهار کرد: برقراری این پرواز موجب تسهیل تردد زائران به مشهد شده و فرصتی ارزشمند برای
توسعه فعالیت های اقتصادی دو جانبه در کنار سفرهای زیارتی است.
وی گفت: با انجام این پرواز، پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به ۱۹ مقصد افزایش می یابد.
قاسم زاده افزود: هفته آینده نیز پرواز دیگری از این فرودگاه به مقصد تاجیکستان انجام می شود که با تحقق آن تعداد مقصد های پروازهای خارجی فرودگاه مشهد به ۲۰ مقصد می رسد.
وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی زیرساخت های فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد طی سال های اخیر اظهار کرد: این ظرفیت امکان برقراری پروازهای جدید و انعقاد قرارداد با شرکت های هواپیمایی مختلف را فراهم کرده است.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد از جمله پرترددترین فرودگاه های کشور است که بعد از فرودگاه مهرآباد تهران در جایگاه دوم قرار دارد.
به طور متوسط روزانه ۱۶۰ تا ۱۸۰ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه مشهد انجام می شود که این تعداد در ایام اوج مسافر به ۲۲۰ تا ۲۴۰ پرواز می رسد.
۱۹۰۶ / ۶۰۵۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس