تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

چین اولین مبدأ کالاهای وارداتی ایران در سال‌ها و ماه‌های اخیر است، اما بیشترین کالاها و محصولاتی که از این کشور وارد ایران می‌شوند کدام اقلام هستند؟ به گزارش اقتصادنیوز، ایران از ابتدای سال جاری تا ۱۷ مردادماه معادل سه میلیارد و ۴۲۹ میلیون و ۷۴۷ هزار دلار کالا از چین وارد کرده است. […]چین اولین مبدأ کالاهای وارداتی ایران در سال‌ها و ماه‌های اخیر است، اما بیشترین کالاها و محصولاتی که از این کشور وارد ایران می‌شوند کدام اقلام هستند؟

به گزارش اقتصادنیوز، ایران از ابتدای سال جاری تا ۱۷ مردادماه معادل سه میلیارد و ۴۲۹ میلیون و ۷۴۷ هزار دلار کالا از چین وارد کرده است. این کشور که در سال‌ها و ماه‌های اخیر اولین مبدأ کالاهای وارداتی به ایران بوده، در روز ۱۷ مردادماه معادل ۳۱ میلیارد و ۸۴۹ هزار دلار کالا به ایران صادر کرده است.

اقلام عمده وارداتی ایران از چین عبارتند از: «قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری»، «خطوط راه آهن از چدن، آهن یا از فولاد ریل»، «دستگاه گیرنده و فرستنده از نوع SDH»، «محصولات از فولادهای ممزوج تخت فقط گرم نوردشده به صورت طومار»، «لوله‌ها برای جداره‌سازی یا لوله‌گذاری برای استخراج نفت یا گاز»، «دستگاه‌های حفاری»، ‌«لوازم و اتصالات لوله‌کشی از آهن یا از فولاد»، «دستگاه تهویه مطبوع دوتکه (split unit) از نوع دیواری، برای پنجره به حالت محفظه‌ای»، «دانه آفتابگردان، حتی خردشده»، «کندانسور برای ماشین‌های بخار یا سایر واحدهایی که با نیروی بخار کار می‌کند»، «ماشین آلات و دستگاه‌ها برای تهیه یا تولید صنعتی غذاها یا نوشابه‌ها» و «ماشین آلات و دستگاه‌های به هم فشردن، شکل دادن یا قالب‌گیری سوخت‌های معدنی جامد، خمیرهای سرامیکی و سایر محصولات معدنی، ماشین‌های درست کردن قالب‌های ریخته‌گری از ماسه».منبع:اقتصادنیوز

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس