تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس امور عشایری گفت: ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از تسهیلات کم‌بهره به عشایر آذربایجان‌غربی پرداخت شده است. به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، کرمعلی قندالی در جلسه شورای هماهنگی معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان که در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان ترتیب یافت، افزود: اسکان عشایر یکی […]

[ad_1]

رئیس امور عشایری گفت: ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از تسهیلات کم‌بهره به عشایر آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، کرمعلی قندالی در جلسه شورای هماهنگی معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان که در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان ترتیب یافت، افزود: اسکان عشایر یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید است و ۱۵ هزار نقطه امنیتی و پدافندی در کشور وجود دارد که بدون حضور عشایر در دفاع از مرزها با مشکل مواجه خواهیم بود.


قندالی بیان کرد: امسال ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی در بورس کالا توسط تشکلها خریداری و توزیع شده و ۶۰۰ هزار راس دام زنده سبک به کشورهای خارجی صادر شده است .


رئیس امور عشایری کشور اضافه کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره نیز توسط تشکل‌ها به عشایر کشور پرداخت شده که ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات به عشایر آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه گفت: تفکر امام‌خمینی(ره) به اینکه عشایر ذخایر انقلاب‌اند تفکری اثربخش بوده و ‌باید این رهنمود نقشه راه مسئولان این بخش قرار گیرد.


کریم‌زاده افزود: عشایر استان با تولید ۲۵ درصد محصولات پروتینی استان هم در عرصه تامین امنیت غذایی و هم در سنگر تامین امنیت مرزهای استان نقش بی بدلیلی دارند.


وی ادامه داد: تکمیل زنجیره‌های تولید در بخش تولیدات عشایری و پیگیری مشکلات مربوط به جامعه عشایری، ساماندهی و ایجاد تعادل دام و مرتع از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی است.


این مسئول با اشاره به مشکلات عشایر آذربایجان‌غربی، اضافه کرد: عدم خرید تضمینی محصولات تولیدی عشایر به قیمت مناسب و عدم امکان اشتغال و فعالیت به غیر از دامداری و کشاورزی در مناطق عشایری در سایر صنوف بسیار ضعیف است.


کریم‌زاده افزود: عشایر نقش مهمی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی دارند و زندگی عشایر تجلی عینی غیرت و مردانگی است.


وی ابراز امیدواری کرد در برنامه‌ریزی عملیاتی تدوین برنامه ششم توسعه، با تخصیص منابع اعتباری مناسب، وضعیت معیشتی عشایر در استان نسبت به وضعیت فعلی ارتقا و بهبود یابد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس