تاریخ انتشار: ۰۳ اسف ۱۳۹۴
نوربخش در نشست خبری:

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت:عیدی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از فردا پرداخت می شود.

به گزارش “گذارنیوز”  سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری امروز(دوشنبه) اظهار داشت: عیدی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی به مبلغ ۶۶۸ هزار تومان از فردا بر اساس حروف الفبا پرداخت خواهد شد که رقم این عیدی ها حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: ۷۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۵ که شامل تعهدات سازمان ، بخش درمان ، مستمری ها ، ۱۸ مورد مزیت بیمه ای و فعالیت های سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی هستند، در نظر گرفته شده است.
نوربخش ادامه داد: حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان از بانک رفاه مستمری دربافت می‌کنند که این افراد عیدی‌شان از فردا واریز خواهد شد اما بیمه شدگانی که از سایر بانک ها ،مستمری می‌گیرند عیدی‌شان در روز یازدهم اسفند پرداخت می شود.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در تبصره های بودجه ۹۵ تکلیف شده است که بخش درآمد سازمان تامین اجتماعی و بخش مالی به صورت مکانیزه لینک شوند که اجرای این امر تحول بزرگی را در سازمان به وجود خواهد آورد.
وی افزود: در این بخش تحولاتی در آرایش شعب سازمان به وجود خواهد آمد بدین گونه که  تمامی خدمات در باجه های شعب ، یکجا انجام می شود.
نوربخش بیان کرد: در بودجه سال ۹۵ ، تمهیداتی در بخش مستمری ها ، بن خواروبار و هزینه های مسکن نیز در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: حدود ۱۰ میلیارد تومان برای ۵۰ هزار نفر از مستمری بگیران سازمان برای انجام سفرهای زیارتی و عتبات در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص تمهیدات در نظر گرفته در بخش مسکن امید کارگران افزود: تا سقف ۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای مسکن امید کارگران نیز بودجه تدارک دیده شد.
نوربخش با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تاکید کرد: در طی ۳ سال در دولت یازدهم، توانسته ایم میزان مستمری ها را تا ۶۵ درصد بیش از نرخ تورم افزایش دهیم چرا که سیاست سازمان افزایش حقوق بیش از نرخ تورم است.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ما بر اساس دو ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی حقوق ها را افزایش می دهیم که در سال ۹۵ در انتظار تعیین حداقل حقوق و دستمزد از سوی شورای عالی دستمزد هستیم تا مطابق آن افزایش اعمال شود.
وی با اشاره به زمان دریافت کاراکارت بیان کرد: مستمری بگیران ساکن تهران می توانند از ۲۰ اسفند ماه به شعبه بانک رفاه برای دریافت کاراکارت مراجعه کنند که این کارت های اعتباری به میزان ۴ برابر مستمریشان شارژ شده تا این افراد بتوانند کالاهای مورد نظر خود را از فروشگاه ها خریداری کنند.
نوربخش در خصوص تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت، رفاه و بانک رفاه گفت: پرداخت مطالبات بخش درمانی طرف قرار داد در حال حاضر آغاز شد و  قطعا از این پس به روز پرداخت خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس