تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا ازسازمان شهرداری ها و دهیاری ها، اسد معانی گفت: در گذشته براساس قانون موسوم به تجمیع عوارض، وصول کننده عوارض شهرداری ها بودند که با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده، وصول کننده آن به سازمان امور مالیاتی کل کشور تغییر یافت. وی اظهارکرد: با توجه به برنامه ریزی […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا ازسازمان شهرداری ها و دهیاری ها، اسد معانی گفت: در گذشته براساس قانون موسوم به تجمیع عوارض، وصول کننده عوارض شهرداری ها بودند که با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده، وصول کننده آن به سازمان امور مالیاتی کل کشور تغییر یافت.


وی اظهارکرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده این سازمان عوارض مربوطه را به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می کند که براساس قانون برنامه پنجم توسعه سهم شهرداری ها و دهیاری ها از محل این قانون در پایان برنامه، میزان ۳درصد تعیین شده است.


وی گفت: به موجب ماده ۱۲۳ قانون برنامه پنجم توسعه، عوارض وصولی ارزش افزوده و عوارض آلودگی واحدهای تولیدی موضوع بند (الف) و تبصره (۱) ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده به هر شهرستان متناسب با میزان درآمد اخذ شده در آن منطقه جغرافیایی تخصیص و به نسبت جمعیت، بین شهرداری ها و دهیاری های همان شهرستان توزیع می شود.


معانی خاطرنشان کرد: با توجه به اخذ گزارش از سایت عوارض ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، جمع کل پرداختی سال ۱۳۹۵ تاکنون به شهرداری ها و دهیاری ها، که شامل کلیه عناوین « کالاهای عمومی، گمرک، کالاهای عمومی مؤدیان بزرگ و آلایندگی است» که ۳۹ هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال است.


وی افزود: از این مقدار بیشترین سهم با ۴۷٫۴ درصد از سهم کل مربوط به استان تهران و کمترین سهم با ۱۷ صدم درصد از سهم کل مربوط به استان ایلام است.


معانی خاطرنشان کرد: طبق گزارش ماخوذه از سازمان امورمالیاتی، تاکنون از محل این منابع ۳۴ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال در وجه شهرداری‌ها و ۴ هزار و ۶۳۶ میلیارد ریال در وجه دهیاری ها پرداخت شده است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس