تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی در طول برنامه ششم توسعه پرداخت می شود. به گزارش ایسنا، سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگ پیاده روی بازنشستگان و تقدیر از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سازمان تامین اجتماعی در پارک آب و آتش افزود: این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای […]

[ad_1]

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی در طول برنامه ششم توسعه پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا، سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگ پیاده روی بازنشستگان و تقدیر از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سازمان تامین اجتماعی در پارک آب و آتش افزود: این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در طول برنامه بدهی‌های دولت پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه درصورت پرداخت این بدهی، ما می‌توانیم خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران را افزایش دهیم و بحث درمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان را هم به صورت ویژه پیگیری کنیم گفت: موضوع بیمه تکمیلی  به عنوان خواسته به حق بازنشستگان نیز به صورت ویژه دیده شده است.

نوربخش افزود: بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی با مشارکت این سازمان تداوم خواهد  یافت و برای درمان و معیشت شما گام های بلندتری برداشته می شود. بنده من شرمنده کمی و کاستی هایی که به طور تاریخی در سازمان است، هستم اما دو تعهد نسبت به شما داریم یکی حفظ و صیانت از اموال و منابع و چیزی که متعلق به سرمایه گذاری های شماست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی وابسته به باند سیاسی و گروه اقتصادی خاصی نیست و حیاط خلوت هم نیست و در دولت یازدهم سعی کردم تامین اجتماعی را از حیات خلوت خارج و از اموال شما صیانت کنم اظهار کرد: دولت روحانی نیز از اموال این سازمان صیانت می کند، دولت در سه سال گذشته از لحاظ اقتصادی و به دلیل کاهش قیمت نفت با مشکل مواجه بود و ما از این نظر شرمنده مستمری بگیران هستیم.

نوربخش ادامه داد: ما برای افزایش مستمری شما تلاش زیادی انجام دادیم اما معجزه نکردیم ولی در طول سه سال بالاتر از نرخ تورم مستمری را افزایش دادیم.

وی تعهد دیگر این سازمان نسبت به بازنشستگان را تلاش شبانه روزی جهت حل مشکلات آنها عنوان کرد و افزود: ما هر روز یک مشکل را از پیش روی شما برمی داریم و نمی گوییم در نقطه مطلوبی هستیم اما تلاش برای ارتقای وضعیت درمانی، حقوقی، معیشتی شما بیانگر همت ماست اما طبیعتاً تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم و باید در این مسیر تلاش کنیم.

تقویت پوشش بیمه‌ای سالمندان

علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم گفت: ما با کارگران و بازنشستگان عهدی بسته‌ایم و در این راه از اموال آنان مراقبت می‌کنیم. در این راه باید تامین اجتماعی از صندوقی به منظور پرداخت حقوق و مستمری به صندوقی برای زندگی اجتماعی بهتر تبدیل شود.

وی با بیان اینکه فاصله ۶٧ درصدی بین مستمری و تورم وجود داشت، اظهار کرد: سعی کردیم از سه سال پیش این فاصله را به صورت پلکانی کاهش دهیم.

ربیعی بر تقویت پوشش بیمه‌ای سالمندان تاکید کرد: اگر زندگی بازنشستگان را کمی با دولت قبل مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که دولت تلاش‌هایی برای بهتر کردن زندگی سالمندان در دوران بازنشستگی انجام داده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

همسان سازی حقوق و برقراری بیمه تکمیلی از انتظارات بازنشستگان است

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی،  علی اصغر بیات رییس کانون عالی بازنشستگان  تامین اجتماعی نیز در این مراسم اظهار کرد: از سال ٨٨ موضوع همسان سازی حقوق از سوی بازنشستگان مطرح شده است و انتظار داریم برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هم اجرا شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان ار سوی دولت یا تامین اجتماعی تامین شود، گفت: با وجود همه پیشرفت ها در بخش درمان این سازمان، باید موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان به عنوان یک ضرورت مدنظر مسوولان باشد.

بیات ادامه داد: بیمه تکمیلی یک ضرورت برای بازنشستگان است و اول آذرماه امسال این بیمه پایان می یابد که امیدوارم در انعقاد قرارداد جدید به ما کمک کنید.

وی خاطرنشان کرد؛ با توجه به اینکه حق بیمه هرساله گران می شود و بازنشستگان توان پرداخت هزینه های درمانی را ندارند، امیدواریم موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان از دولت پیگیری شود.  پیشنهاد می کنم یک تیم کارشناسی برای بررسی از وضعیت موجود پرداختی بازنشستگان صورت گیرد. مجلس شورای اسلامی این فعالیت را انجام داده است و انتظار داریم دولت هم این کار را انجام دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس