تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] داریو اسکاواردی مدیر عامل شرکت پالایش نفت « ساراس » ایتالیا روز دوشنبه اعلام کرد این شرکت ۱۰۰ میلیون یورو ( معادل ۱۱۲ میلیون دلار ) از بدهی های خود به ایران را بابت خرید محموله های نفت خام که قبل از اعمال تحریم ها علیه این کشور در سال ۲۰۱۲  صورت گرفته بود […]

[ad_1]

داریو اسکاواردی مدیر عامل شرکت پالایش نفت « ساراس » ایتالیا روز دوشنبه اعلام کرد این شرکت ۱۰۰ میلیون یورو ( معادل ۱۱۲ میلیون دلار ) از بدهی های خود به ایران را بابت خرید محموله های نفت خام که قبل از اعمال تحریم ها علیه این کشور در سال ۲۰۱۲  صورت گرفته بود پرداخت کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، بدهی شرکت نفتی ساراس ایتالیا به ایران حدود ۳۵۰ میلیون یورو بوده است و مرحله نخست آن در سه ماهه دوم امسال به مبلغ ۵۰ میلیون دلار و ۵۰ میلیون دلار دیگر آن نیز ماه ژوئیه پرداخت شده است.

داریو اسکاواردی گفت:« پیش بینی می کنیم پرداخت بدهی های ایران آسان و به طور تدریجی صورت گیرد.»

شرکت پالایش نفت ساراس که شرکت بزرگ نفتی روسیه «روس نفت» نیز یکی از سهامداران آن است تا قبل از تحریم ها بخش زیادی از نیازهای نفتی خود را از ایران تامین می کرد.

اسکاواردی پیشتر در سال جاری اظهار داشت شرکت ساراس بار دیگر قرار داد واردات نفت خام از ایران را با شرکت ملی نفت این کشور امضا کرده است هرچند موانعی در بخش بانکی وجود دارد.

وی تاکید کرد: « ما نخستین محموله نفت خام را در ماه ژوئن از ایران دریافت کردیم و فرصت های خوبی در این منطقه در آینده وجود دارد.»

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس