تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴

همانطور که دیروز با خبر شدید، تیم ملی پرتغال با شکست تیم ملی تاهیتی، قهرمان رقابتهای فوتبال ساحلی جام جهانی ۲۰۱۵ در پرتغال شد. به گزارش گذار نیوز، تیم میزبان در یک بازی حساس و نزدیک توانست تاهیتی را ۵ بر سه شکست دهد. در دیدار نهایی این مسابقات دیشب تیم‌های پرتغال و تاهیتی در […]

همانطور که دیروز با خبر شدید، تیم ملی پرتغال با شکست تیم ملی تاهیتی، قهرمان رقابتهای فوتبال ساحلی جام جهانی ۲۰۱۵ در پرتغال شد.

??? ?????? ????? ??????

به گزارش گذار نیوز، تیم میزبان در یک بازی حساس و نزدیک توانست تاهیتی را ۵ بر سه شکست دهد. در دیدار نهایی این مسابقات دیشب تیم‌های پرتغال و تاهیتی در ورزشگاه اسپینیو بازی کردند که در این بازی ماجر (۱)، بلچیور (۶)، کویمبرا (۱۷)، نووو (۲۱) و آلان (۳۶) برای پرتغال و لاباسته (۱۷) و لی فونگ کویی (۱۹ و ۲۵) برای تاهیتی موفق به گلزنی شدند. در بازی رده‌بندی روسیه با نتیجه ۵ بر ۲ از سد ایتالیا گذشت  و روی سکوی سوم رفت.

اما این دوره هیجدهمین دوره برگزاری بازیها بود و قرار است رقابتهای دوره بعد سال ۲۰۱۷ در باهاماس برگزار شود.

برزیل رکورد دار قهرمانی و البته میزبانی در این رقابتهاست. برزیل با ۱۳ قهرمانی و ۱۲ میزبانی در جام جهانی فوتبال ساحلی رکورد دار است. برزیل البته در خانه دو با قهرمانی را از دست داده که یک دوره پرتغال و در یک دوره دیگر فرانسه قهرمان جام جهانی فوتبال ساحلی شده است. جالب است بدانید که برزیل یک بار نایب قهرمان شده و دو بار سوم و یک بار هم چهارم شده است.

اما پرتغال با دو قهرمانی و سه نایب قهرمانی و ۵ سومی و یک چهارمی در رنکینگ این رقابتها در رده دوم است. البته روسیه هم دو بار قهرمانی را در کارنامه دارد و یک بار سوم شده اما ویژگی اش این است که هر وقت به فینال رسیده قهرمان شده است. در دو دوره گذشته در تاهیتی و ایتالیا، این تیم ملی روسیه بود که قهرمان جهان شد و اتفاقا در یکی از فینالها برزیل و در فینال دیگر اسپانیا را برد.

فرانسه هم تیمی است که سابقه یک قهرمانی را در این رقابتها دارد. در دورانی که اریک کانتونا سرمربی تیم ملی فرانسه بود این تیم در جام جهانی ۲۰۰۵ در فینال پرتغال را برد و قهرمان شد. دو نایب قهرمانی و یک سومی و دو چهارمی هم در کارنامه تیم ملی فرانسه قرار دارد.

اما تیم هایی هم هستند که در جام جهانی فوتبال ساحلی قهرمان نشده اند اما در رده های دوم تا چهارم قرارگرفته اند.

تیم ملی اروگوئه با سه نایب قهرمانی، چهار سومی و یک چهارمی در رده پنجم است.

اسپانیا با سه نایب قهرمانی، یک سومی و یک چهارمی در رده ششم، ایتالیا با یک نایب قهرمانی، یک سومی و سه چهارمی در رده هفتم، آمریکا با یک نایب قهرمانی، یک سومی و یک چهارمی در رده هشتم، پرو با یک نایب قهرمانی و دو چهارمی در رده نهم، تاهیتی با یک نایب قهرمانی و یک چهارم در رده دهم قرار گرفته اند. پس از تاهیتی، مکزیک و سوئیس هر کدام با یک نایب قهرمانی در رده های یازدهم و دوازدهم هستند و پس از سوئیس، آرژانتین با یک سومی و یک چهارمی در رده سیزدهم، انگلیس با یک سومی در رده چهاردهم قرار دارند. ژاپن با دو چهارمی در رده پانزدهم و السالوادور و تایلند هم با یک چهارمی در رده های شانزدهم و هفدهم قرار دارند.

ژاپن و تایلند تنها دو تیم آسیایی هستند که توانسته اند به جمع ۴ تیم برتر جهان راه پیدا کنند که در این میان این ژاپن است که دو بار در جمع ۴ تیم قرار گرفته است تا از این حیث پرافتخارترین تیم آسیا در ادوار جام جهانی فوتبال ساحلی باشد.

در هجده دوره گذشته این تیم ملی برزیل بوده که در همه دوره ها حاضر بوده و پس از برزیل، تیم های اروگوئه، ایتالیا، آرژانتین و پرتغال هر کدام ۱۵ دوره در مسابقات جام جهانی شرکت کرده اند.

اسپانیا ۱۴ دوره در مسابقات شرکت کرده، آمریکا ۱۳ دوره، فرانسه و ژاپن هر کدام ۱۲ دوره، روسیه ۷ و ایران شش دوره در جام جهانی فوتبال ساحلی حاضر بوده اند.

کشورهای پرو، السالوادور، جزایر سلیمان و سنگال هم ۵ دوره، آلمان، امارات، نیجریه، مکزیک و سوئیس ۴ دوره، کانادا، ونزوئلا، تاهیتی و اوکراین سه دوره و بحرین، آفریقای جنوبی، تایلند، کامرون، ساحل عاج، هلند، کاستاریکا، عمان و پاراگوئه دو دوره در رقابتهای جام جهانی فوتبال ساحلی حاضر بوده اند.

تنها کشورهایی که یک بار در جام جهانی فوتبال ساحلی شرکت کرده اند، استرالیا، بلژیک، شیلی، دانمارک، انگلیس، مالزی، لهستان، ترکیه و ماداگاسکار بوده اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس