تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۴
تعداد انگشت شمار رسانه‌های اصلاح‌طلب;

پس از انتخابات ۲۴ خرداد، گشودگی نسبی فضا، موقعیتی را ایجاد کرد که باعث رشد سایت های اصلاح طلب و همچنین ایجاد تعداد بیشتری از رسانه‌های نزدیک به اصلاح طلبان در فضای مجازی شد.

 برخی تصور می‌کنند که فضای مجازی همیشه بیش از هر جریان سیاسی در اختیار اصلاح‌طلبان و حامیان اصلاحات بوده است. اما واقعیت این است که سایت‌های خبری و تحلیلی اصولگرا خصوصا در چند سال دولت احمدی‌نژاد، به واسطه حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم، فضای مجازی فارسی را به تسخیر خود درآورده بودند. با بررسی رتبه‌های الکسای سایت‌های خبری به وضوح مشخص می‌شود که تعداد رسانه‌های اصلاح‌طلب در بین سایت‌های پربازدید درجه یک، انگشت شمار است.
به گزارش “گذارخبر” به نقل از«پویش»، اکنون رسانه‌های اصلاح‌طلب در رقابتی منصفانه‌تر به لحاظ کیفی و کمی وضعیت بهتری را نسبت به سال‌های گذشته به دست آورده‌اند. پس از انتخابات ۲۴ خرداد، گشودگی نسبی فضا، موقعیتی را ایجاد کرد که باعث رشد سایت های اصلاح طلب و همچنین ایجاد تعداد بیشتری از رسانه‌های نزدیک به اصلاح طلبان در فضای مجازی شد.
در جداول زیر پرمخاطب‌ترین سایت‌ها و خبرگزاری‌های اصلاح‌طلب و اعتدالگرا به ترتیب در لیست‌های مشخص معرفی شده‌اند. «پویش» این رده بندی را با توجه به رتبه‌های الکسا انجام داده است که به نوعی معتبرترین مرجع جهانی در این زمینه محسوب می‌شوند. مطابق آمار الکسا، پایگاه خبری تحلیلی خرداد به عنوان یک رسانه مستقل اصلاح‌طلب، در بین سایت‌های خبری اصلاح‌طلب کشور رتبه سوم را دارد.
گفتنیست که در این جداول، سایت‌های منطقه‌ای و استانی در نظر گرفته نشده و صرفا رسانه‌هایی که به صورت سراسری به انتشار خبر و تحلیل در حوزه سیاست داخلی ایران می‌پردازند لحاظ شده‌اند.
(گفتنی است در این جدول نام “گذارخبر” ،گذارنیوز سابق قید شده است.)

 

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس