تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] براساس تازه ترین اقدام برای واگذاری سهام پتروشیمی ها، قرار است بلوک ۲۰ درصدی سهام شرکت پتروشیمی ابن سینای همدان به ارزش کل پایه ۱۷۱میلیارد ریال در فرابورس عرضه شود. پتروشیمی ها اکنون در شمار بزرگترین، گروه های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران محسوب می شوند که همواره تاثیر تعیین کننده بر روند […]

[ad_1]

براساس تازه ترین اقدام برای واگذاری سهام پتروشیمی ها، قرار است بلوک ۲۰ درصدی سهام شرکت پتروشیمی ابن سینای همدان به ارزش کل پایه ۱۷۱میلیارد ریال در فرابورس عرضه شود.

پتروشیمی ها اکنون در شمار بزرگترین، گروه های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران محسوب می شوند که همواره تاثیر تعیین کننده بر روند حرکت بازار سرمایه بر جای می گذارند.


به گزارش ایلنا از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تعداد هشت میلیون سهم شرکت پتروشیمی ابن سینای همدان معادل ۲۰ درصد سهام این شرکت در روز ۱۵ شهریورماه توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس عرضه می شود.


این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم ۲۱هزار و ۴۹۱ ریال و ارزش کل پایه ۱۷۱ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال به مزایده گذاشته می شود.


همچنین این بلوک ۲۰ درصدی به وکالت از شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی به صورت ۱۵ درصد نقد و بقیه با اقساط ۶ ماهه در مدت هفت سال واگذار خواهد شد.


سپرده شرکت در مزایده ۲۰ درصد سهام پتروشیمی ابن سینای همدان نیز پنج میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال عنوان شده و خریدار در صورت برنده شدن ۲۰ روز کاری مهلت دارد بهای نقدی این معامله را پرداخت کند.


اکنون شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی با ۲۰ درصد و شرکت حامی فولاد ایرانیان با ۷۷ درصد سهامداران عمده شرکت پتروشیمی ابن سینای همدان هستند.


به گزارش ایلنا؛ علاوه بر پتروشیمی ابن سینای همدان، قرار است بلوک ۸۰ درصدی پتروشیمی دماوند نیز به زودی در بازار سرمایه عرضه شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس