تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] شهر بابل به جمع شهرهای نمایش دهنده فیلم‎های گروه سینمایی هنروتجربه اضافه شد. عصرایران – شهر بابل در استان مازندران به سینماهای نمایش دهنده آثار گروه هنر و تجربه پیوست. عصر روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه با حضور تعدادی از سینماگران و مسئولان، سینمای اختصاصی گروه هنروتجربه در بابل افتتاح شد. در این مراسم از […]

[ad_1]

شهر بابل به جمع شهرهای نمایش دهنده فیلم‎های گروه سینمایی هنروتجربه اضافه شد.

عصرایران – شهر بابل در استان مازندران به سینماهای نمایش دهنده آثار گروه هنر و تجربه پیوست.

عصر روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه با حضور تعدادی از سینماگران و مسئولان، سینمای اختصاصی گروه هنروتجربه در بابل افتتاح شد. در این مراسم از مهدی قربان پور کارگردان فیلم «زمناکو» و محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» که هنرمند مازندرانی است نیز تجلیل و یاد و خاطره عباس کیارستمی، هنرمند فقید کشورمان نیز گرامی داشته شد.

پیش از بابل، شهرهای اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، قم، کرج، گرگان، سنندج، تبریز، اراک، آبادان و یزد نیز به هنروتجربه پیوسته بودند.

گروه هنروتجربه، تلاشی برای نمایش آن دسته از فیلم‌های باارزشی در میان فیلم‌های غیرتجاری است که اکران‌شان می‌تواند جایگاه شایسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعه سینمایی روشن کند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.

در این طرح «فیلم هنری» به اثری سینمایی – در هر قالب زمانی کوتاه و بلند و داستانی و مستند و انیمیشن و… – گفته می‌شود که فرم و محتوای آن تمایلات و حساسیت‌ها و کنجکاوی‌های زیبایی‌شناسانه تماشاگران را برانگیزد و ذوق و سلیقه بصری آنان را ارتقا دهد. «فیلم تجربی» نیز به فیلمی اطلاق می‌شود که شیوه‌های تازه‌ای در بیان و روایت سینمایی در آن تجربه شده باشد که سینمای تجاری و عامه‌پسند به سوی آن نمی‌رود. البته برخی از فیلم‌های متفاوت و برتر سینمای بدنه هم که حاوی جنبه‌های هنری و تجربی هستند و به دلیلی امکان این را دارند که جایی در اکران سینمای بدنه پیدا کنند، می‌توانند در چارچوب این طرح نیز به نمایش درآیند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس