تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۵

اعضای جبهه پایداری در مجلس که برخی کارشناسان سیاسی معتقدند بخشی از آرای سفید به رئیس مجلس متعلق به آنهاست،تخریب لاریجانی را شروع کرده اند.

به گزارش “گذارنیوز”  سید حسین نقوی حسینی منتخب مردم ورامین در مجلس دهم که از جمله نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری است و از شکست کاندیداهای همسو با جریان خود،در انتخابات هیات رئیسه مجلس ناراحت است، ز اصولگرایانی که به همفکران او رای نداده اند عصبانی است و سعی می کند این رای نیاوردن را به پروژه ای برای تهدید و تخریب لاریجانی تبدیل کند.بخشی از مصاحبه وی را با روزنامه اعتماد می خوانید:

 شما موافق تجزیه فراکسیون ولایت هستید؟
ما فراکسیون را برای از هم پاشیدن تشکیل نداده‌ایم. ما آمده‌ایم که قاطعانه کار کنیم و این راه را ادامه می‌دهیم. اگر دوستانی هستند که تمایل دیگری دارند دیگر تکلیف خودشان است که بروند یا بمانند.
آقای لاریجانی در میانه این بحث که در بین دو طیف فراکسیون ولایت به راه افتاده کجا قرار دارند؟
من از انگیزه ایشان خبر ندارم. آقای لاریجانی خودشان کسی بودند که بر تشکیل فراکسیون تاکید داشتند و اصرار می‌کردند که اصولگرایان باید یکپارچه شوند. این را هم در چند جلسه قبل از تشکیل مجلس تاکید کرده بودند. ما مطلع نیستیم که تغییر نظر داده‌اند یا نه. ولی خب شاهد هستیم که بحث تجزیه فراکسیون از نزدیک‌ترین افراد به ایشان شروع شده و ما امیدواریم که اگر آقای لاریجانی در این بحث تجدیدنظر نکرده، به اطرافیان خود تذکر بدهد. ما دوست نداریم شرایط طوری شود که گزینه سال بعد ما برای ریاست کسی غیر از آقای لاریجانی باشد. اما اگر آنها در عضویت خود برای فراکسیون تجدیدنظر کنند، ما هم در تصمیم امسال تجدیدنظر می‌کنیم.
شما به انتخابات هیات رییسه دایم معترض بودید. آقای لاریجانی این را طبیعی دانستند که مثلا رای آقای دهقان به اندازه ٢٠ رای کم شود. شما چه ارزیابی دارید؟
هر چه بود طبیعی نبود. جلسات ما نشان می‌داد که اکثریت را در اختیار داریم. اما گویا برخی همکاران جای دیگری هم سرمایه‌گذاری کرده بودند که تصمیم قاطع فراکسیونی ما این‌گونه در صحن علنی زمین خورد. این یعنی اتفاقاتی فراتر از غیبت چند نماینده در جلسه در این اتفاق دخیل بوده است. ارزیابی ما این است که رفتار نهایی برخی عزیزان کاملا غیر فراکسیونی و متاسفانه مزورانه است.
در یک موقعیت فرضی، تصور کنید که سرنوشت فراکسیون رهروان مجلس نهم پیش روی این فراکسیون قرار دارد. شما در نقطه آغاز کار ترجیح می‌دهید آن را نگه دارید یا راه را برای تجزیه آن باز کنید؟
ما در فعالیت فراکسیونی سه رفتار داریم؛ وحدت فراکسیونی، انشعاب فراکسیونی و تشکیل سوفراکسیون‌ها. رفتار سوم خیلی طبیعی است که در یک تشکیلات سیاسی منسجم، واحدهای کوچک‌تری زیر چتر مجموعه اصلی تشکیل شوند. خیلی از احزاب بزرگ دنیا هم طیف‌های مختلفی دارند که کنار هم هستند. اما انشعاب یک کار کاملا غیرتشکیلاتی است. آن هم جایی که نمی‌دانیم دلیلش چیست؟ آیا ما کاری کرده‌ایم؟ تخلفی داشته‌ایم؟ خب چه شده که می‌خواهند انشعاب کنند؟ متاسفانه باید صریح بگویم که برخی از عزیزان با رای یک لیست انتخاباتی وارد مجلس شدند، بعد با ‌آنها به هم زدند و آمدند با رای فراکسیون ولایت خودشان را تثبیت کردند و حالا که دیگر رای نمی‌خواهند، قصد رفتن دارند. خب این یعنی سوءاستفاده از تشکل‌ها و لیست‌های سیاسی برای جمع کردن رای.
البته برخی دلایلی هم مطرح می‌شود. مثلا می‌گویند نمی‌توانیم با مخالفان دولت نظیر جبهه پایداری کنار بیاییم.
مگر ما و این چهره‌ها را از قبل نمی‌شناختند؟ مگر نمی‌دانستند نزدیکان جبهه پایداری هم هستند؟ خب می‌آمدند همان اول شرط می‌کردند و این را می‌گفتند. چرا اول نگفتند؟ ما هم همان اول خط‌قرمزمان این بود که دو نفر از اعضای لیست تهران به هیچ عنوان نباید در این فراکسیون باشند. جدی هم بودیم اما بعدا برای تشکیل فراکسیون حداکثری گفتیم از این خط قرمز چشم می‌پوشیم. الان هم به این بهانه نمی‌آییم انشعاب کنیم که چرا فلانی و فلانی هم هستند. دوستان چرا فقط وقتی رای می‌خواستند چشم به روی مخالف دولت و جبهه پایداری بستند؟ چون به نفع‌شان بود. حالا دیگر به نفع‌شان نیست. اگر اینها خط قرمز بودند از اول کنارشان نمی‌نشستند. ولی وقتی نشستند و بعد از اینکه کارشان انجام شد، این حرف‌ها را می‌زدند، این رفتار غیر از نفاق، دورویی و سودجویی مطلق چیزی نیست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس