تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] کاروان ورزش ایران برای تکرار رتبه زیر بیستم در جدول توزیع مدال ها، دل به دو مدال امروز کشتی آزاد بسته بود که با باخت غیرمنتظره نصیری و شکست عجیب یزدانی، این خواسته از دسترس ورزش ایران دور شد. به گزارش «تابناک ورزشی»، آخرین روز مسابقات کشتی آزاد المپیک برای تیم ایران بسیار تلخ […]

[ad_1]

کاروان ورزش ایران برای تکرار رتبه زیر بیستم در جدول توزیع مدال ها، دل به دو مدال امروز کشتی آزاد بسته بود که با باخت غیرمنتظره نصیری و شکست عجیب یزدانی، این خواسته از دسترس ورزش ایران دور شد.

به گزارش «تابناک ورزشی»، آخرین روز مسابقات کشتی آزاد المپیک برای تیم ایران بسیار تلخ آغاز و تلخ تر تمام شد تا در پی شکست میثم نصیری، رضا یزدانی کشتی گیر پرامید و جویباری ما هم با دو شکست از رسیدن به برنز بازماند. وی در رقابت با گازیموف آذربایجان، دو بر یک توسط مافیای داوری بازانده شد تا همه محاسبات برای کسب یک طلا در روز پایانی المپیک در کاروان ایران غلط از آب دربیاید. یزدانی در شانس دوباره باران لهستانی را برد؛ اما مقابل ابراگیموف ازبک غافلگیر و در همان ثانیه های ابتدایی روی پل رفت و ضربه شد تا بدون مدال المپیک از کشتی خداحافظی کند.

میثم نصیری در نخستین مسابقه کشتی آزاد در روز سوم به مصاف نماینده بلغارستان رفت و در وقت اول با نتیجه ۴ بر صفر عقب افتاد. در وقت دوم نصیری حریف را خاک کرد و ۲ امتیاز گرفت؛ اما دوباره به خاک حریف رفت و با ۳ امتیاز از حریف خود عقب افتاد.

سپس نصیری خیلی خوب دو امتیاز گرفت و فاصله را به حداقل رساند، ولی دوباره حریف قدرتمند بلغازی با یک زیرگیری نتیجه را ۱۰ بر ۷ واگذار کرد تا در ادامه ممنتظر عملکرد حریف برای رسیدن به جدول بازنده‌ها باشد.


آزادکار بلغار باخت تا نصیری از المپیک حذف شود

آزادکار وزن ۶۵کیلوگرم ایران از گردونه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو کنار رفت. میثم نصیری در نخستین مسابقه خود به مصاف «بوریسلاو نوواچکوف» بلغارستانی رفت که با نتیجه ۱۰ بر ۷ شکست خورد. نصیری برای تلاش در جدول شانس مجدد امیدوار به حضور آزادکار بلغارستانی در فینال بود، ولی نوواچکوف در جدال با نماینده پورتوریکو با نتیجه ۷ بر ۴ باخت. بدین ترتیب، نصیری از گردونه المپیک ریو کنار رفت.

 


 یزدانی ۱۰- بلوک باشی ترکیه صفر/ پیروزی قاطع پلنگ جویبار در گام نخست

 

در دومین دیدار نماینده ایران، رضا یزدانی، کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در وزنه ۹۷ کیلوگرم در نخستین گام به مصاف بلوک باشی از ترکیه رفت. یزدانی کشتی را تهاجمی و توفانی آغاز کرد و با خاک کردن حریف در همان ثانیه های نخستین دو امتیاز جلو افتاد و در ادامه در پایان وقت نخست با یک حمله برق آسا، امتیازات را به ۶ رساند. در وقت دوم نیز ابتکار عمل در اختیار رضا یزدانی بود و در نهایت با ۴ امتیاز دیگر، موفق شد با برد مقتدرانه ۱۰ بر صفر به دور دوم راه پیدا کند.

یزدانی 10- بلوک باشی ترکیه صفر/ پیروزی قاطع پلنگ جویبار در گام اول

یزدانی ۱ – ختاگ گازیموف آذربایجان ۲ / پلنگ با رأی داوران بدون طلای المپیک رفت

ملی‌پوش وزن ۹۷ کیلوگرم تیم کشتی آزاد ایران، از صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو باز ماند. رضا یزدانی که در نخستین دیدار خود در المپیک ۲۰۱۶ ریو توانسته بود، ابراهیم بلوکباشی از ترکیه را ۱۰ بر صفر شکست بدهد، دقایقی قبل در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف «ختاگ گازیموف» از آذربایجان، دارنده مدال برنز در المپیک‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ رفت و مقابل این آزادکار با تجربه با نتیجه دو بر یک باخت تا شانس حضور در فینال را از دست بدهد.

یزدانی برای آنکه شانس حضور در جدول شانس مجدد و کسب مدال برنز المپیک را داشته باشد، باید منتظر صعود گازیموف به فینال باشد. یزدانی آخرین کشتی‌گیر کشورمان در المپیک ۲۰۱۶ ریو است.


 یزدانی به گروه شانس مجدد رفت

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با فینالیست شدن حریفش به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال  مبارزه کند.

در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، امروز مسابقات اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم برگزار می‌شود که رضا یزدانی در ۹۷ کیلو با شکست در دومین دیدارش مقابل حریف آذربایجانی، از حضور در یک‌چهارم نهایی بازماند. با توجه به حضور کشتی‌گیر آذربایجانی در فینال، یزدانی به شانس مجدد رفت.

گازیموف در نیمه‌نهایی والری آندرتسی‌یف از اوکراین را ۱۰ بر صفر شکست داد. پیش از این، میثم نصیری آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدارش مغلوب حریف بلغار شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.


یزدانی با کنار زدن باران به ابراگیموف رسید

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با پیروزی در گروه شانس مجدد راهی مرحله بعد شد. رضا یزدانی که با شکست در دومین دیدارش مقابل حریف آذربایجانی از حضور در یک چهارم نهایی بازمانده بود با حضور کشتی‌گیر آذربایجانی در فینال، به شانس مجدد رفت.

یزدانی در نخستین دیدارش در گروه شانس مجدد با نتیجه ۵ بر ۲ رادوسلاو باران از لهستان را شکست داد و گام به دور بعد گذاشت. وی در این مرحله به مصاف ماگومد ابراگیموف از ازبکستان خواهد رفت که در صورت پیروزی برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی با والری آندرتسی‌یف از اوکراین، نایب قهرمان المپیک لندن مبارزه خواهد کرد.

یزدانی با ضربه فنی، تشک کشتی و المپیک را ترک کرد

یزدانی که در نخستین دیدارش در گروه شانس مجدد با نتیجه ۵ بر ۲ رادوسلاو باران از لهستان را شکست داد و گام به دور بعد گذاشت، در این مرحله در ۲۳ ثانیه با ضربه فنی مغلوب ماگومد ابراگیموف از ازبکستان شد تا وداعی تلخ با المپیک داشته باشد.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس