تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر امور مذهبی پاکستان دو روز پس از ملاقات با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در اسلام آباد، اعلام کرد که پاکستان سهمیه حجاج ایرانی را نخواهد گرفت زیرا هنوز این امکان وجود دارد که ایرانی ها امسال به حج اعزام شوند. به گزارش ایرنا، ‘سردار محمد یوسف’ عصر روز گذشته […]

[ad_1]

وزیر امور مذهبی پاکستان دو روز پس از ملاقات با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در اسلام آباد، اعلام کرد که پاکستان سهمیه حجاج ایرانی را نخواهد گرفت زیرا هنوز این امکان وجود دارد که ایرانی ها امسال به حج اعزام شوند.

به گزارش ایرنا، ‘سردار محمد یوسف’ عصر روز گذشته با حضور در کمیسیون امور مذهبی مجلس ملی پاکستان، برخی گزارش ها را منبی بر اینکه پس از لغو اعزام زائران ایرانی به حج، ممکن است عربستان سهمیه حجاج ایرانی را به پاکستان بدهد، این موضوع را تکذیب کرد.

‘عمران صدیقی’ مدیر بخش رسانه ای وزارت امور مذهبی پاکستان نیز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تایید کرد که سردار محمد یوسف تاکید کرده است پاکستان سهمیه حج ایران را نخواهد گرفت و هنوز این احتمال وجود دارد که ایران امسال حجاج خود را به عربستان اعزام کند.

حجت الاسلام والمسلمین ‘سید علی قاضی عسگر’ که روز های سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری به پاکستان سفر کرده بود، ضمن ملاقات با سردار محمد یوسف و رایزنی با وی در خصوص موضوع حج، در مصاحبه ای با شبکه خبری ‘سَچ تی وی’ پاکستان نیز اعلام کرد: با وجود این که خیلی دیر شده است اما اگر همین امروز هم عربستان شرایط ما را بپذیرد و امنیت حجاج را تصمین کند، در این فرصت باقی مانده به تعدادی که برایمان امکان دارد، حجاج را برای اعزام آماده می کنیم.

وزیر امور مذهبی پاکستان خطاب به اعضای کمیسیون امور مذهبی مجلس ملی این کشور گفت: عربستان هنوز در باره سهمیه حج ایران تمصیم نگرفته است. این احتمال وجود دارد که حجاج ایرانی امسال اعزام شوند و از سهمیه خود استفاده کنند.

برخی گزارش ها در روزها و هفته های اخیر از احتمال واگذارای سهمیه حج ایران به پاکستان از سوی دولت سعودی حکایت داشت.

وزیر امور مذهبی پاکستان در عین حال گفت: اگر عربستان مایل باشد بطور داوطلبانه بر تعداد سهمیه حج پاکستان اضافه کند، از آن استقبال می کنیم .

وی همچنین در پاسخ به سوال اعضای کمیسیون امور مذهبی مجلس ملی پاکستان درخصوص برخی گزارش ها و شنیده ها مبنی بر اینکه ممکن است برخی اتباع ایرانی از جمله ایرانیان اهل تسنن از طریق مراکز دیپلماتیک عربستان در پاکستان روادید حج دریافت کنند، گفت: هیچ تبعه خارجی از طریق پاکستان به حج اعزام نخواهد شد و اگر کاروان های پاکستانی قوانین و مقررات را نقض کنند، به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

 حجاج پاکستانی امسال مجهز به جی.پی.اس می شوند

وی درخصوص تمهیدات لازم برای تامین امنیت حجاج پاکستانی در سال جاری گفت: برای مطمئن شدن از محل حضور حجاج، ردیاب های الکترونیک کوچک (جی.پی.اس) به تلفن های همراه، ساعت های مچی، گردن بند یا انگشتر آنها متصل خواهد شد تا بتوانیم محل حضور یا مسیر حرکت آنان را ردیابی کنیم.

 عربستان هنوز دیه حادثه سقوط جرثقیل را پرداخت نکرده است

وزیر امور مذهبی پاکستان اعلام کرد که دولت سعودی هنوز دیه مربوط به افراد جان باخته در حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام در موسم حج سال گذشته را پرداخت نکرده است.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس