تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رهبر کاتولیک‌های جهان تاکید کرد که این جنگ، “جنگ مذاهب” نیست. ما نباید هراسی از بیان حقیقت داشته باشیم، جهان در جنگ است برای این که صلح را از دست داده است. رهبر کاتولیک‌های جهان پیش از بازدید از صومعه مقدس مسیحیان در لهستان در دومین روز سفرش به این کشور، به درخواست راهبه‌ها […]

[ad_1]

رهبر کاتولیک‌های جهان تاکید کرد که این جنگ، “جنگ مذاهب” نیست. ما نباید هراسی از بیان حقیقت داشته باشیم، جهان در جنگ است برای این که صلح را از دست داده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان پیش از بازدید از صومعه مقدس مسیحیان در لهستان در دومین روز سفرش به این کشور، به درخواست راهبه‌ها نشست خصوصی را در یکی از صومعه‌های شهر کراکف برگزار کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان نخستین سفر خود به شرق اروپا را با یک سفر پنج روزه به لهستان به مناسبت روز جهانی جوانان یعنی گردهمایی جهانی کاتولیک‌های جوان آغاز کرد.

پاپ فرانسیس به کاتولیک‌ترین کشور اروپایی که یاد و خاطره پاپ ژان پل دوم را به شدت زنده نگه داشته‌اند سفر کرده اما مردم این کشور تاکنون به درخواست‌های وی برای استقبال از آوارگان جنگ زده توجهی نکرده‌اند.

وی از صومعه مقدس کاتولیک‌های لهستان در شهر چستوهوا نیز بازدید خواهد کرد.

پاپ فرانسیس پیش از سفرش به لهستان به خبرنگاران در رم گفت:  حملات اخیر در اروپا نشان می‌دهد که جهان در جنگ به سر می‌برد اما این جنگ، یک جنگ مذهبی نیست.

رهبر کاتولیک‌های جهان تاکید کرد که این جنگ، “جنگ مذاهب” نیست. ما نباید هراسی از بیان حقیقت داشته باشیم، جهان در جنگ است برای این که صلح را از دست داده است. وقتی من درباره جنگ حرف می‌زنم، جنگ بر سر منافع، پول و منابع است نه بر سر مذهب. تمامی مذاهب خواهان صلح هستند و این دیگران هستند که جنگ می‌خواهند.

لهستان تدابیر امنیتی شدیدی برای سفر پاپ به اجرا گذاشته است.

طبق یک نظرسنجی ۴۰ درصد مردم لهستان هر یکشنبه به کلیسا می‌روند که تقریبا دو برابر سایر کشورهای اروپایی است.

تعداد زیادی از مسیحیان از گوشه و کنار جهان برای شرکت در مراسم به لهستان سفر کرده‌اند..

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس