تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پالایشگاه تهران با از سرگیری سوآپ میزبان نفت خام سه کشور قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان می‌شود. به گزارش ایسکانیوز، حسن باقریان، مدیر شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران امروز (سه‌شنبه، ١۶ شهریورماه) در نشست خبری در حاشیه تور بازدید خبرنگاران از خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران گفت: امکان انتقال نفت خام برای صادرات […]

[ad_1]

پالایشگاه-تهران-میزبان-نفت-خام-3-کشور-می-شود.jpg

پالایشگاه تهران با از سرگیری سوآپ میزبان نفت خام سه کشور قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، حسن باقریان، مدیر شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران امروز (سه‌شنبه، ١۶ شهریورماه) در نشست خبری در حاشیه تور بازدید خبرنگاران از خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران گفت: امکان انتقال نفت خام برای صادرات به دیگر کشورها به شمال ایران با ایجاد تاسیساتی در منطقه تهران و تغییر مسیر خط لوله برای سوآپ آماده شده است.

وی افزود: سوآپ نفت که تا کنون از طریق خط لوله نکاء – ری بصورت ورودی انجام می‌شد، با انجام تغییرات و ایجاد تاسیسات جدید قابلیت صادرات پیدا کرده است.

باقریان با بیان این‌که این روند معکوس با تلاشهای اخیر کارکنان شرکت به ثمر رسیده است، افزود: این اقدام به منظور کمک به افزایش صادارت نفت خام کشور انجام شده است.

آمادگی سوآپ ۵٠٠ هزار بشکه نفت خام وجود دارد

به گفته وی، شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران برای سوآپ نفت به ظرفیت ۵٠٠ هزار بشکه در روز و رساندن نفت خام دیگر کشورها به ٢ پالایشگاه ایران آمادگی کامل دارد.

مدیر خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران با اشاره به این که دستور توقف سوآپ نفت خام به ایران سال ٩١ داده شده است، گفت: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در ماه‌های اخیر با تلاش‌های انجام شده، مراحل اجرایی سوآپ نفت خام را طی کرده است و هم اکنون این شرکت آمادگی دارد نفت خام سه کشور قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان را به ٢ پالایشگاه ایران برساند.

وی با اشاره به دو مزیت سوآپ برای کشور گفت: سوآپ زمینه ارز آوری برای کشور و کاهش مراکز انتقال نفت خام از ١۶ مرکز جنوب به سه مرکز در شمال را ایجاد خواهد کرد، افزود: انرژی ذخیره شده در کاهش تعداد مراکز انتقال نفت باعث سود و صرفه اقتصادی خواهد شد.

به گفته باقریان، با اقدام‌های مثبتی که پالایشگاه تهران انجام داده است، هم اکنون این پالایشگاه می‌تواند خوراک روزانه ٢۵٠ هزار بشکه‌ای خود را از طریق سوآپ تامین کند.

بر اساس این گزارش، طرح اولیه سوآپ با ظرفیت ١٢٠ هزار بشکه آغاز به کار کرد و کم کم به ٢۵٠ هزار بشکه در روز رسید ، این درحالی است که هم اکنون این ظرفیت به ۵٠٠ هزار بشکه در روز نیز قابل افزایش است.

۶۰۷/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس