تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بخش مطبوعاتی نمایندگی دائم ایران در نیویورک در یادداشتی به ادعاهای بی‌پایه و اساس جوزف لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی در روزنامه وال استریت ژورنال پاسخ داد. به گزارش ایلنا، بخش رسانه‌ای نمایندگی دایم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با انتشار یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال به مقاله جوزف لیبرمن سناتور سابق آمریکایی که […]

[ad_1]

بخش مطبوعاتی نمایندگی دائم ایران در نیویورک در یادداشتی به ادعاهای بی‌پایه و اساس جوزف لیبرمن، سناتور سابق آمریکایی در روزنامه وال استریت ژورنال پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، بخش رسانه‌ای نمایندگی دایم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با انتشار یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال به مقاله جوزف لیبرمن سناتور سابق آمریکایی که هفته گذشته با انتشار مطلبی در همین نشریه با عنوان «نقش ایران در حوادث یازده سپتامبر»، تلاش کرده بود با اتهاماتی واهی، ادعاهایی بی‌اساس در مورد نقش ایران در وقوع این حوادث را مطرح کند، پاسخ داد.


در مورد مقاله «نقش ایران در حوادث یازده سپتامبر» سناتور سابق، جوزف لیبرمن این نکته قابل ذکر است که ایشان سال‌هاست با در هم آمیختن مجموعه‌ای از اتهامات بی‌اساس و کنایه‌آمیز همراه با طرح نظریه‌های عجیب و غریب توطئه برگرفته از محافل فکری جنگ‌طلب، ادعاهایی بی‌پایه را علیه ایران مطرح کند و با این کار امیدوار است بتواند توجه خوانندگان را از اطلاعاتی که اخیرا در مورد دخالت کشوری ضد ایران، یعنی پادشاهی عربستان سعودی در حادثه یازده سپتامبر منتشر شده است، منحرف کند. آقای لیبرمن بیم آن دارد که توجه و قضاوت عمومی باعث شود که تحقیق‌کنندگان، موضوعی را پیگیری کنند که در گذشته به دلیل جایگاه عربستان به عنوان یک متحد، نادیده گرفته می‌شد.


پرداختن دقیق به هجمه‌های تبلیغاتی و خصمانه آقای لیبرمن فرصتی بسیار بیش‌تر از آن‌چه در اختیارمان قرار دارد، نیاز دارد، ولی خوانندگان نشریه شما باید توجه داشته باشند که گروه تروریستی القاعده، از مدت‌ها قبل از حوادث یازده سپتامبر دشمن قسم‌خورده ایران بوده است. پایه تفکر ایدئولوژی سلفی القاعده، نفرت دائمی نسبت به مسلمانان شیعه است که این گروه تروریستی آنان را کافر می‌دانند. همان‌طور که آمریکایی‌ها را  می‌دانند.


آن‌گونه که وزارت خارجه کشور شما گفته است، دولت به اصطلاح اسلامی، که همکار القاعده ولی رقیب تاکتیکی آن است، مرتکب نسل‌کشی علیه مسلمانان شیعه و سایر گروه‌های مذهبی شده است. جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها قبل از حوادث یازده سپتامبر با این گروه در حال جنگ بوده است و به این مسیر خود قاطعانه ادامه خواهد داد. علاوه بر آن، آقای لیبرمن و همکارانش سابقه‌ای طولانی در سوءاستفاده از احساسات ناشی از حوادث یازده سپتامبر برای ترغیب افکار عمومی آمریکایی‌ها به سمت و سوی ماجراجویی‌های نظامی دارند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس