تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: هران امیدوار است واشنگتن، لندن و سایر پایتخت‌های اروپایی ضمن درک تلاش‌های بی‌وقفه و صلح جویانه ایران در حفظ ثبات و امنیت منطقه و سرکوب تروریست‌های تکفیری در عمل و نه تنها با سخن به نفع مردم زجر کشیده و عاصی از ترور و خشونت اقدام نمایند. به […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: هران امیدوار است واشنگتن، لندن و سایر پایتخت‌های اروپایی ضمن درک تلاش‌های بی‌وقفه و صلح جویانه ایران در حفظ ثبات و امنیت منطقه و سرکوب تروریست‌های تکفیری در عمل و نه تنها با سخن به نفع مردم زجر کشیده و عاصی از ترور و خشونت اقدام نمایند.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ابراز نگرانی سخنگوی وزارت خارجه انگلستان در مصاحبه با نشریه دیلی میل در خصوص نقش نظامی ایران در منطقه اظهار داشت: دولت انگلستان باید بخوبی از وضعیت این منطقه و جایگاه  جمهوری اسلامی ایران آگاهی کاملی داشته باشد و بر این اساس ابراز نگرانی آنان از نقش سازنده ایران و بکارگیری برخی عبارات و کلمات غیر واقع‌بینانه و نابجا جای تعجب و تاسف دارد.


قاسمی افزود: لندن بیش و پیش از همه پایتخت‌های اروپایی باید بداند که ایران بعنوان یکی از قربانیان تروریسم همواره و همیشه در صف نخست مبارزه علیه افراط گرایی و تروریسم قرار داشته و دارد.


وی گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز پدیده شوم و کریه تروریسم را به خوب و بد تقسیم نکرده و نخواهد کرد و بر اساس سیاست اصولی خود در این مسیر قاطعانه گام برداشته و با عزمی راسخ در این مبارزه بی امان ثابت قدم می‌ماند.


سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: همانگونه که همگان می‌دانند جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در جهت صلح، ثبات و امنیت منطقه تلاش می‌کند و حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه حضوری مستشاری است که با درخواست دولت قانونی و مستقر آن کشور صورت پذیرفته است.


قاسمی تاکید کرد: ایران هرگز اجازه نخواهد داد تروریست‌ها بیش از این منطقه حساس و استراتژیک خاورمیانه را به جولانگاه قتل و کشتار تبدیل نمایند. تهران امیدوار است واشنگتن،  لندن و سایر پایتخت‌های اروپایی ضمن درک تلاش‌های بی‌وقفه و صلح جویانه ایران در حفظ ثبات و امنیت منطقه و سرکوب تروریست‌های تکفیری در عمل و نه تنها با سخن به نفع  مردم  زجر کشیده و عاصی از ترور و خشونت اقدام نمایند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس