تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس مرکز آمار ایران با اشاره به ابلاغ فرمان رییس جمهوری گفت: سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن با ضریب نفوذ ۴۵ درصد اینترنت از سوم تا ۲۴ مهرماه امسال انجام می شود. به گزارش ایسکانیوز، «امیدعلی پارسا» روز شنبه در نخستین نشست خبری پس از احراز مسوولیت به عنوان رییس مرکز آمار ایران، افزود: […]

[ad_1]

سرشماری نفوس و مسکن

رییس مرکز آمار ایران با اشاره به ابلاغ فرمان رییس جمهوری گفت: سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن با ضریب نفوذ ۴۵ درصد اینترنت از سوم تا ۲۴ مهرماه امسال انجام می شود.

به گزارش ایسکانیوز، «امیدعلی پارسا» روز شنبه در نخستین نشست خبری پس از احراز مسوولیت به عنوان رییس مرکز آمار ایران، افزود: با انجام سرشماری به شکل اینترنتی ، ایران به باشگاه کشورهای با سرشماری موفق می پیوندد.
رییس ستاد سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کشور یکی از مهمترین ویژگی های سرشماری را محرمانه بودن این اطلاعات عنوان کرد و گفت: مرکز آمار ایران کاری به هویت فرد ندارد و تنها اطلاعات جمعیتی، شغلی ،سکونت، میزان سواد و … افراد و خانوارها جمع آوری می شود.
پارسا تاکید کرد: مرکز آمار ایران در تلاش است حتی یک نفر از سرشماری جانیفتد و حتی اتباع خارجی در ایران سرشماری خواهند شد.
رییس مرکز آمار ایران با یادآوری اینکه برای جمع آوری اطلاعات درباره هدفمندی یارانه ها نباید از مرکز آمار ایران استفاده می شد، گفت:برای این هدف خوب از ابزار خوبی استفاده نشد.
پارسا تاکید کرد ما هیچ ارتباطی با هدفمندی یارانه ها نداریم و اطلاعاتی که جمع اوری می شود خاصیت کاربردی در این زمینه ندارد.
به گزارش ایسکانیوز، هشتمین سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ به دو شیوه اینترنتی و حضوری انجام می شود. سرشماری اینترنتی از سوم تا ۲۴ مهرماه و سرشماری حضوری از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان ماه امسال در کشور اجرا می شود. در مجموع سرشماری سال ۱۳۹۵به میزان ۵۱ روز زمان می برد.
در سرشماری حضوری سال جاری از ابزار تبلت استفاده می شود که این گامی ارزشمند در راستای صرفه جویی مصرف کاغذ است.

۶۰۷/۶۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس