تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴

٢٨ شرور که با تشکیل یک باند میهمانان مراسم‌های عروسی را می ترساندند و با چاقو و قمه، برای آنها مزاحمت ایجاد می‌کردند، در یک عملیات بزرگ دستگیر شدند.

به گزارش “گذارخبر” اعضای این باند در یکی از شرارت‌های خود در مراسم عروسی، دست به قتل یکی از میهمانان عروسی زده بودند.
روز ٢٨ مرداد بود که مراسم عروسی در شهرستان تایباد به میدان جنگ تبدیل شد. میدان جنگی که در آن چند شرور با میهمانان عروسی درگیر شدند و چاقوکشی کردند. پایان این جنگ و خونریزی، قتل یک جوان ٢٠ ساله بود و بعد از آن تبدیل شدن این مراسم به عزا؛ در این درگیری که در یکی از مجالس شادی این شهرستان اتفاق افتاد یک جوان به دلیل اصابت چاقو به ناحیه سینه به قتل رسید و سه جوان دیگر به‌شدت زخمی شدند.

پس از آن بود که کارآگاهان جنایی شهرستان، تحقیقات خود را برای شناسایی عاملان این درگیری مرگبار آغاز کردند و دستگیری این مردان خطرناک در دستور کار پلیس قرار گرفت.

در حالیکه تجسس‌ها در این باره ادامه داشت به ماموران پلیس خبر رسید که باز هم درگیری خونین دیگری در یک مراسم عروسی رخ داده است. درگیری که به مجروح شدن چند نفر با چاقو منجر شده بود. اما این پایان تبهکاری‌های مردان خطرناک در مجالس عروسی نبود. آنها درست در زمانیکه تحت تعقیب پلیس بودند با ایجاد مزاحمت‌های خیابانی به‌ویژه در محافل عروسی شرارت‌های خود را تکرار می‌کردند. بنابراین با افزایش شکایت‌های مشابه این موضوع با حساسیت ویژه‌ای از طرف مسئولان قضایی تایباد دنبال شد که نتیجه این پیگیری منجر به دستگیری تعداد ٢٨ شرور در این رابطه شد.

فرمانده انتظامی تایباد با اعلام خبر دستگیری این ٢٨ شرور و مخل نظم و امنیت توسط پلیس گفت: «این افراد مجرم که برای مردم ناامنی ایجاد کرده بودند با حکم مراجع قضایی روانه زندان شدند. درواقع آنها بیش از ٢٨ شرور و مخل نظم و امنیت نوامیس مردم بودند که در مجالس عروسی ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت برای شهروندان و تالارهای عروسی در این شهرستان می‌کردند. بنابراین آنها از سوی پلیس شناسایی، دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تایباد شدند و سپس به موجب قرار دادسرا روانه زندان شدند.»

وی ادامه داد: «این افراد به‌طور معمول با حضور در مجالس عروسی و در معابر عمومی برای میهمانان مزاحمت ایجاد می‌کردند و با استفاده از سلاح‌های سرد رعب و وحشت زیادی را در میان مردم ایجاد می‌کردند که با تلاش نیروهای انتظامی این مشکل رفع شد.»

سرهنگ روحی در ادامه با اشاره به ضرورت اقدامات فرهنگی خانواده‌ها و مراکز فرهنگی و آموزشی جوانان و نوجوانان، از مسئولان، متولیان فرهنگی، ائمه جمعه و رسانه‌های محلی خواست تا در ایجاد فضای مناسب فرهنگی نسبت به آشنایی جوانان با مبانی دینی و حقوق اجتماعی تلاش کنند.

وی گفت: «متولیان فرهنگی باید قبح ایجاد مزاحمت و عواقب مخرب اقدامات ضد ارزشی را برای جوانان و نوجوانان تبیین کنند تا دوران جوانی و نوجوانی برای جوانان شهرستان، برهه تلاش و کوشش برای پیشرفت جامعه باشد نه این‌که با گرفتن قمه در دست برای نوامیس مردم مزاحمت و برای مردم رعب و وحشت ایجاد کنند. پلیس نیز آمادگی جلوگیری و برخورد قاطع با اینگونه اراذل و اشرار را دارد ولی بهتر است خانواده‌ها و متولیان فرهنگی از نیروی جوانی و نوجوانی این دوران از زندگی فرزندان خود استفاده و آنها را افراد موثری برای جامعه تربیت کنند. جوانان نباید سابقه و پیشینه تاریخی ارزشمند شهرستان تایباد که مهد پرورش شخصیت‌های علمی و فرهنگی و فرهیخته زیادی می‌باشد را با این گونه حرکات خدشه‌دار کنند.»

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس