تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تعداد نوشتارهای منتشر شده در بخش فارسی ویکی پدیا از مرز ۵۰۰ هزار نوشتار گذشت. به گزارش عصرایران، با این اتفاق، رتبه بخش فارسی ویکی پدیا در میان سایر زبان های این بزرگترین دائره المعارف باز جهان از نظر تعداد نوشتارها ارتقا یافت. براساس اعلام ویکی پدیا، با ایجاد نوشتار “راگبی لیگ با ویلچر” […]

[ad_1]

ویکی‌پدیای فارسی از مرز ۵۰۰ هزار  مقاله گذشتتعداد نوشتارهای منتشر شده در بخش فارسی ویکی پدیا از مرز ۵۰۰ هزار نوشتار گذشت.

به گزارش عصرایران، با این اتفاق، رتبه بخش فارسی ویکی پدیا در میان سایر زبان های این بزرگترین دائره المعارف باز جهان از نظر تعداد نوشتارها ارتقا یافت.

براساس اعلام ویکی پدیا، با ایجاد نوشتار “راگبی لیگ با ویلچر” در روز چهارشنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۵، ساعت ۲۲:۴۵ (به وقت ایران) – روز ۲۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۶ ساعت ۱۷:۵۹ (UTC) – تعداد نوشتارهای بخش فارسی ویکی پدیا به رکورد ۵۰۰ هزار رسید.

همچنین براساس متن منتشر شده در سایت ویکی پدیا، قرار است  به‌ مناسب انتشار ۵۰۰هزارمین نوشتار در بخش فارسی ویکی پدیا، در تالار قلم کتابخانهٔ ملی ایران مراسمی برگزار شود.

 ویکی پدیای فارسی با بیش از ۵۰۰ هزار نوشتار در میان ۲۰ زبان برتر جهان قرار دارد که بالاتر از دیگر زبان های خاورمیانه است. هم اکنون زبان انگلیسی با بیش از ۵ میلیون نوشتار، در جایگاه نخست قرار دارد. پس از زبان انگلیسی؛ زبان های سوئدی و آلمانی در صدر تعداد نوشتارهای تولیدی هستند.

  ویکی پدیای فارسی هم اکنون در جایگاه هجدهم قرار دارد. ویکی پدیا ۲۹۰ زبان جهان را پوشش می دهد که زبان انگلیسی بیشترین مخاطبان حدود نیمی از مراجعات کل ویکی پدیا را به خود اختصاص داده است.

تعداد افرادی که تا کنون عضو ویکی پدیا شده اند بیش از ۶۰ میلیون نفر از شهروندان مختلف جهان است. ویکدپدیا بزرگترین تحریریه جهان است که به صورت مشارکتی در حال توسعه است.

 

دانشنامه ویکیپدیا یک دانشنامه آنلاین، آزاد و قابل ویرایش برای همه است که کاربران علاقمند می توانند به صورت مستقل وارد این سایت شوند و پس از ثبت نام با رعایت اصول این دانشنامه در خصوص موضوعات مختلف نوشتارهایی را منتشر کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما
  1. درود بر شما
    در لینک زیر میتوایند عکس این جشن بزرگ برا ملاحظه نمایید
    http://goo.gl/3592X3

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس