تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با شیوع ویروس زیکا و افزایش نگرانی‌ها از تولد نوزادان مبتلا به عارضه میکروسفالی، کارشناسان تمرکز خود را بر تولید واکسنی برای کنترل این بیماری معطوف کرده‌اند و در روند فعلی مطالعات روی این ویروس این پرسش مطرح است ویروس زیکا چه مدت در بدن باقی می‌ماند؟ به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) […]

[ad_1]

با شیوع ویروس زیکا و افزایش نگرانی‌ها از تولد نوزادان مبتلا به عارضه میکروسفالی، کارشناسان تمرکز خود را بر تولید واکسنی برای کنترل این بیماری معطوف کرده‌اند و در روند فعلی مطالعات روی این ویروس این پرسش مطرح است ویروس زیکا چه مدت در بدن باقی می‌ماند؟

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در فوریه سال جاری (۲۰۱۶) با شیوع ویروس زیکا وضعیت فوق العاده اعلام کرد. این ویروس در سال ۱۹۴۷ کشف شد و اکنون در برخی مناطق همه‌گیر شده است. زیکا در اصل از طریق نیش پشه آئدس منتقل می‌شود.

بیشتر افراد آلوده به این ویروس احساس کسالت و بیماری ندارند. در حقیقت در بسیاری از آنان علائمی مبنی بر بیماری مشاهده نمی‌شود. در افراد آلوده به ویروس زیکا ظاهر شدن جوش‌های قرمز همراه با خارش نشانه‌ای عادی است. همچنین علائم دیگر شامل تب، سردرد، ‌ درد مفاصل و عضلات و التهاب چشم می‌شوند. افراد به طور معمول در مدت دو تا هفت روز بهبود پیدا می‌کنند.

این ویروس کسالت شدیدی را برای فرد به همراه ندارد مگر فرد آلوده باردار باشد. همچنین برای مدت زمان طولانی زنده نمی‌ماند.

“استفن مورس” از دانشگاه کلمبیا گفت: همچنان در مورد مدت زمان زنده ماندن ویروس زیکا در حال جمع آوری اطلاعات هستیم اما به طور معمول این ویروس برای چند هفته در بدن باقی می‌ماند.

به گزارش مدیکال دیلی، ‌وی همچنین افزود: زمانی که فرد به زیکا آلوده می‌شود در برابر ویروس ایمن می‌شود اما هنوز نمی‌دانیم که این مصونیت دائمی است یا نه؟

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس