تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان سلامت معتقدند که ویروس زیکا در سنگاپور نمونه‌ای از نسخه آسیایی آن است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات سنگاپور تا روز گذشته (شنبه) ۲۱۵ مورد آلودگی به ویروس زیکا در این کشور گزارش شده و کارشناسان نیز بر این باورند که منشأ این ویروس از آسیاست و از برزیل وارد نشده است. […]

[ad_1]

کارشناسان سلامت معتقدند که ویروس زیکا در سنگاپور نمونه‌ای از نسخه آسیایی آن است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات سنگاپور تا روز گذشته (شنبه) ۲۱۵ مورد آلودگی به ویروس زیکا در این کشور گزارش شده و کارشناسان نیز بر این باورند که منشأ این ویروس از آسیاست و از برزیل وارد نشده است.

وزارت سلامت و آژانس ملی محیط زیست سنگاپور اعلام کرد: تا عصر روز گذشته ۲۶ مورد جدید ابتلا به ویروس زیکا گزارش شده و ۲۴ مورد آنان ساکن منطقه‌ای بوده‌اند که اولین مورد از گزارش‌ انتقال محلی این ویروس در آن منتشر شده است.

یک هفته پس از گزارش اولین مورد انتقال محلی ویروس زیکا، کارشناسان این کشور اظهار داشتند: زنجیره ژنتیکی ویروس تکمیل شده است. همچنین بررسی‌ها حاکی از آن است که این ویروس به نژاد آسیایی تعلق دارد و از نژادی تکامل پیدا کرده که در جنوب شرق آسیا رواج دارد.

این ویروس زیکا که با پشه‌های آئدس منتقل می‌شود و در ۶۷ کشور و منطقه شناسایی شده در بیشتر افراد آلوده علائم خفیفی همچون تب و حساسیت پوستی ایجاد می‌کند. اما با این حال زنان بارداری که به این نسخه از ویروس زیکا آلوده می‌شوند نیز کودکان مبتلا به میکروسفالی به دنیا می آورند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز گذشته در مالزی نیز اولین مورد انتقال محلی ویروس زیکا در شرق این کشور تایید شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس