تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی حملات جنگنده‌های سعودی، تنها مدرسه منطقه آل عقاب در بخش سحار صعده ویران شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از المسیره، جنگنده‌های سعودی روز گذشته مدرسه عُقبه بن نافع تنها مدرسه موجود در منطقه آل عقاب در بخش سحار صعده در شمال یمن را چهار بار هدف قرار دادند. به گزارش تسنیم، […]

[ad_1]

ویران شدن یک مدرسه در یمن در پی حملات عربستان + تصاویرشهادت ۴ زن یمنی در پی انفجار بمب خوشه‌ای/ تداوم حملات عربستان به مناطق مسکونی۱۸ شهید و ۱۰ زخمی در حملات عربستان به شمال صنعا

در پی حملات جنگنده‌های سعودی، تنها مدرسه منطقه آل عقاب در بخش سحار صعده ویران شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از المسیره، جنگنده‌های سعودی روز گذشته مدرسه عُقبه بن نافع تنها مدرسه موجود در منطقه آل عقاب در بخش سحار صعده در شمال یمن را چهار بار هدف قرار دادند.

به گزارش تسنیم، بر اساس این گزارش، در پی این حملات، این مدرسه کاملا ویران شد و خساراتی نیز به خانه‌های مجاور و مزارع انار وارد شد.

از ابتدای تجاوز سعودی تاکنون ۲۰۰ مدرسه در یمن در پی حملات جنگنده‌ها ویران شده است.

بعد از شکست مذاکرات اخیر گروههای یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از یکصد حمله می رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است.

سازمان ملل متحد دو هفته قبل اعلام کرد که تجاوز عربستان سعودی به یمن منجر به جان باختی ۱۰ هزار یمنی و آواره شدن سه میلیون نفر شده است. همچنین حدود ۲۰۰ هزار نفر به دنبال یافتن پناهگاهی به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

سازمان ملل همچنین اعلام کرد که حدود ۱۴ میلیون از جمعیت ۲۶ میلیونی یمن نیازمند غذا هستند و هفت میلیون نفر نیز از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس