تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سفیر عراق در ایران گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از دلایل ارتباطات عمیق دو کشور است که دشمنان برای سست کردن این ارتباطات تلاش می کنند. به گزارش ایسکانیوز علی اکبر ولایتی روز دوشنبه ۱۲ مهرماه با راجح الموسوی سفیر کشور عراق […]

[ad_1]

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سفیر عراق در ایران گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از دلایل ارتباطات عمیق دو کشور است که دشمنان برای سست کردن این ارتباطات تلاش می کنند.

به گزارش ایسکانیوز علی اکبر ولایتی روز دوشنبه ۱۲ مهرماه با راجح الموسوی سفیر کشور عراق در تهران دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، همکاری های بین المللی و منطقه ای و آخرین تحولات به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وی در این دیدار با اشاره به سوابق تاریخی و دلایل متنوع ارتباط و اتصال عمیق دو ملت ایران و عراق گفت: دین، تاریخ و فرهنگ مشترک از جمله دلایل ارتباطات عمیق دو کشور است که موجب تبادل و برقرای ارتباطات مستحکم شده است. دشمن می خواهد این ارتباطات مهم و قوی را با سست کردن اعتقادات مردم تضعیف کند و جنگ امروز دشمنان و توطئه گران، عقیدتی و فرهنگی است.
ولایتی یادآور شد: مردم ایران و عراق محبین و پیروان اهل بیت (ع) هستند و با وجود چنین اشتراکات قوی در میان دو ملت، بی تردید پیروز خواهند بود و در مبارزه با دشمنان به موفقیت دست خواهند یافت.
سفیر عراق در ایران هم با ابراز خرسندی از دیدار با علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، روابط کنونی دو کشور را یک فرصت تاریخی دانست و با اشاره به جایگاه مرجعیت در دو کشور که بسیار ارزشمند ، حائز اهمیت و تاثیرگذار است گفت: راز اقتدار ملت ما تمسک به اسلام و تبعیت از مرجعیت است.
وی با اشاره به دیدارش با نماینده سازمان ملل اظهار داشت: من در این دیدار به او گفتم که سازمان ملل یک تشکر به ایران مدیون است، چون اگر ایران و ایستادگی آنان در برابر داعش نبود، نه تنها عراق، بلکه کل منطقه از دست رفته بود.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس