تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  ولایتی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان اقتصادی در منطقه میان ایران و سنگاپور گفت: دو کشور بسترهای بسیار ارزشمندی را برای توسعه همکاری‌ها دارا هستند. به گزارش انتخاب، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک صبح روز سه شنبه ۲۹ تیرماه با «تارمان شانمو گارتنام» معاون نخست وزیر […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
ولایتی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان اقتصادی در منطقه میان ایران و سنگاپور گفت: دو کشور بسترهای بسیار ارزشمندی را برای توسعه همکاری‌ها دارا هستند.

به گزارش انتخاب، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک صبح روز سه شنبه ۲۹ تیرماه با «تارمان شانمو گارتنام» معاون نخست وزیر و وزیر هماهنگ کننده سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در ابتدای این دیدار به برخی از مباحث مطرح شده در کنفرانس مهاجران آسیایی با عنوان «رشد از راه تعامل، فرصت جنوب آسیا» اشاره و ضرورت تعامل و همکاری کشورهای آسیایی در زمینه‌های مختلف مورد تاکید قرار گرفت.
 
در ادامه دو طرف روابط دو کشور را بسیار مثبت و رو به رشد ارزیابی کرده و تلاش برای توسعه زمینه‌های مختلف همکاری را مورد تاکید قرار دادند.
 
ولایتی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان اقتصادی در منطقه و به ویژه میان ایران و سنگاپور گفت: دو کشور بسترهای بسیار ارزشمندی را برای توسعه همکاری‌ها دارا هستند و باید تلاش کرد به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، ترانزیتی و انرژی این امکانات را با طراحی و برنامه ریزی دقیق به کار گرفت.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک افزود: در کنار ظرفیت‌های اقتصادی، اشتراکات فرهنگی و اجتماعی نیز تحکیم بخش روابط فیمابین خواهد بود و باید گام‌های عملی و رو به توسعه و رشد را با بهره گیری از این اشتراکات به اجرا درآورد.
 
ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص منطقه و تحلیل شرایط موجود، به نقش ایران در منطقه برای حمایت از دولتهای قانونی هم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران تلاش خود را برای جلوگیری از اجرای نقشه‌های تفرقه افکنانه و تجزیه طلبانه که به تضعیف کشورهای اسلامی منطقه خواهد انجامید به کار گرفته و صادقانه در برابر تهدیدات منطقه‌ای ایستادگی کرده و نقش ایران در این زمینه بسیار با اهمیت است و همانگونه که ملاحظه می‌کنید پیروزی‌های بیشتری را برای عراق و سوریه شاهد هستیم که با تقویت دولت‌های مرکزی این روند افزایش خواهد یافت.
 
ولایتی به کار گیری قدرت و زور را برای تغییر دولتهای قانونی مردود اعلام کرد و تصریح کرد: انتخاب و آرای مردم در انتخاب حکومتهای خود محترم بوده و استفاده از قدرت، زور و نیروی نظامی و یا بهره برداری از جریانات افراطی و تکفیری و تروریسم مردود است.
 
وی همچنین با توجه به تحولات مستمر منطقه، توجه به تبادل اطلاعات و همفکری برای حل مسائل منطقه‌ای را نیز خاطر نشان کرد.
 
در این دیدار معاون نخست وزیر هم ضمن اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای و ضرورت مقابله با جریانات تروریستی، به سفر اخیر ظریف وزیر امور خارجه و ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور امکان توسعه روابط در سطوح مختلف را دارا هستند و به خصوص در حوزه‌های اقتصادی می‌توان از این مزیتها بهره برداری کرد و جمهوری اسلامی ایران موقعیتی استراتژیک و با اهمیت را در اختیار دارد و سنگاپور خواهان گسترش روابط خود در غرب است و ایران در این زمینه دارای جایگاهی ویژه است.
 
در این دیدار انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور هم گزارش کوتاهی از همکاری‌های دو طرف به ویژه اقتصادی و برنامه‌های پیش رو ارائه کرد و در ادامه پیرامون همکاری‌های مشترک نیز میان دو طرف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

[ad_2]

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس