تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ما باید در روشن کردن وضعیت موجود در عرصه بین‌المللی در رابطه با فریبکارهای آمریکایی‌ها در مساله هسته‌ای تلاش و دیگر اعضا ۱+۵ را از اقدامات آمریکایی‌ها مطلع کنیم و آن‌ها را وادار به انجام مسوولیت‌های خود در قبال برجام کنیم. رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: اگر آمریکایی‌ها به وعده‌های‌شان عمل نکنند دست […]

[ad_1]

ما باید در روشن کردن وضعیت موجود در عرصه بین‌المللی در رابطه با فریبکارهای آمریکایی‌ها در مساله هسته‌ای تلاش و دیگر اعضا ۱+۵ را از اقدامات آمریکایی‌ها مطلع کنیم و آن‌ها را وادار به انجام مسوولیت‌های خود در قبال برجام کنیم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: اگر آمریکایی‌ها به وعده‌های‌شان عمل نکنند دست ما هم در انجام عمل متقابل بسته نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ملاقات ناصرخان جانجوا، مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که به عنوان عضو هیات نظارت بر برجام در قبال بدعهدی‌های انجام شده در عمل به برجام اقدامی نخواهید کرد؟ گفت: این موضوع بستگی به مشورت‌هایی دارد که در هیات انجام می‌شود.

ولایتی تاکید کرد: دست ما در عمل متقابل بسته نیست توقع ما از سایر اعضا ۱+۵ این است که به وظایف خود عمل کنند.

او ادامه داد: ما باید در روشن کردن وضعیت موجود در عرصه بین‌المللی در رابطه با فریبکارهای آمریکایی‌ها در مساله هسته‌ای تلاش و دیگر اعضا ۱+۵ را از اقدامات آمریکایی‌ها مطلع کنیم و آن‌ها را وادار به انجام مسوولیت‌های خود در قبال برجام کنیم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با بیان این که گاهی برخی از اعضای هیأت ۱+۵ مثل روس‌ها از فریبکاری آمریکایی‌ها سخن گفته‌اند، تصریح کرد:‌ آمریکایی‌ها طوری امور را جلوه می‌دهند و برخی اعضا را فریب می‌دهند که گویی ایرانی‌ها به سمت استفاده غیرصلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای پیش می‌روند.

وی ادامه داد: با تمام این اقدامات مشخص شد که آمریکایی‌ها فریبکاری کردند و حتی برخی اعضای ۱+۵ نیز به این فریبکاری آن‌ها پی برده‌اند.

ولایتی با این که ایران باید برای روشن کردن فریبکاری آمریکایی‌ها در صحنه بین‌المللی اقدامات لازم را انجام دهد افزود: ما در راستای حل مسأله هسته‌ای گام بر می‌داریم و سایرین را نیز از این آگاه می‌کنیم و اعضای ۱+۵ هم باید به وعده‌های خود عمل کنند.

او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که برخی عربستان را مقصر تغییر برخی سیاست‌های پاکستان در قبال ایران می‌دانند گفت: پاکستان در موارد مختلفی برخلاف خواسته‌های عربستان عمل کرده است و به خواست آن‌ها جواب منفی داده است. برای مثال پس از آن که عربستان به پاکستان گفت که باید به یمن نیرو اعزام کند پاکستان در اقدامی شجاعانه با این درخواست مخالفت کرد و به یمن نیرو اعزام نکرد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام هم‌چنین در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در رابطه تحولات کشمیر تاکید کرد: این تبلیغات سعودی‌هاست که در کشمیر تنها علیه شیعیان اقداماتی انجام می‌شود. برخلاف تبلیغات سعودی‌ها باید بگویم که در کشمیر برخی افراطی‌ها دست به اقداماتی ظالمانه می‌زنند و هیچ مدرکی دال بر این که اقدامی به طور خاص علیه شیعیان در کشمیر انجام شده باشد در دست نیست.

ولایتی در پایان تاکید کرد:‌ حقوق مسلمانان نه تنها در کشمیر بلکه در سراسر جهان باید رعایت شود و نباید با تبلیغات بین مذاهب مختلف تفرقه‌افکنی انجام گیرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس