تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مرکز تحقیقات استراژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با هر نوع تجزیه طلبی در منطقه مخالفیم گفت: تجزیه طلبی در کشورهای منطقه به صاح جهانی ضرر می رساند. به گزارش خبرنگار ایسکانیوز،علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز چهارشنبه با کلود بارتلون رییس مجلس ملی […]

[ad_1]

رئیس مرکز تحقیقات استراژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با هر نوع تجزیه طلبی در منطقه مخالفیم گفت: تجزیه طلبی در کشورهای منطقه به صاح جهانی ضرر می رساند.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز،علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز چهارشنبه با کلود بارتلون رییس مجلس ملی فرانسه در مرکز تحقیقات استراتژیک دیدار کرد.

ولایتی در این دیدار با بیان اینکه رابطه ما با فرانسه رابطه ریشه دار است گفت: فراز و نشیب ها بین ایران و فرانسه هیچ گاه خاطره بد و نگران کننده ای بین دو کشور به وجود نیاورده است.

او افزود: مردم ایران سابقه استعماری از فرانسه به یاد ندارند بلکه سابقه فرهنگی مثبتی بین دو کشور رواج داشته است؛ از این رو توقع فرهنگی در سطح متعالی بین دو طرف وجود دارد که باید برقرار شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژ یک در ادامه گفت: گاهی اوقات کدورت هایی پیش آمده اما همواره با توجه به سابقه تاریخی که داشته ایم بر طرف شده است.

او با اشاره به سوابق تاریخی و فرهنگی گفت: مردم ما سابقه و روش استقلال خواهانه ژنرال دوگل در جهت حفظ استقلال برای کشورش را تمجید می کنند و کمتر ایرانی پیدا می شود که کتاب بینوایان را نحوانده و همچنین مردم فرانسه با کتاب حفظ آشنا هستند و توقعات فرهنگی جدی و عمق است.

ولایتی با اشاره به مسئله تروریسم در منطقه بیان کرد: ایران و فرانسه با پدیده تروریسم مخالف هستند و اگر این روابط ادامه پیدا کند برداشت ما از تروریسم با یکدیگر نزدیک می شود.

خبر در حال تکمیل است/

۲۰۱/۲۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس