تاریخ انتشار: ۲۲ اسف ۱۳۹۳

مبتکران کشورمان موفق به ساخت سیستم هوشمندی جهت اعلام سوختگی فیوز خودروهای سبک و سنگین شدند. نوید نصرت‌پور که به همراه پدرش نادر نصرت‌پور این اختراع را به ثبت‌ رسانده‌ است با بیان اینکه این سیستم در بخش عیب‌یابی برق خودرو کاربرد دارد، گفت: در فیوزهای معمولی زمانی که در اثر یک اتصالی، فیوز می‌سوزد، […]

مبتکران کشورمان موفق به ساخت سیستم هوشمندی جهت اعلام سوختگی فیوز خودروهای سبک و سنگین شدند.

ماشین

نوید نصرت‌پور که به همراه پدرش نادر نصرت‌پور این اختراع را به ثبت‌ رسانده‌ است با بیان اینکه این سیستم در بخش عیب‌یابی برق خودرو کاربرد دارد، گفت: در فیوزهای معمولی زمانی که در اثر یک اتصالی، فیوز می‌سوزد، پیدا کردن فیوز سوخته بین فیوزهای موجود در داخل جعبه برای راننده و تعمیرکار مشکل است اما در فیوزهای هوشمند این مشکل به طور کامل رفع شده است.

وی افزود: در این سیستم با روشن شدن یک «ال‌ای‌دی» در داخل فیوز سوخته، راننده با اولین نگاه سریعا فیوز معیوب را پیدا خواهد کرد و همچنین مسیر عیب‌یابی اتصالی برای تکنسین مشخص خواهد شد.

نصرت‌پور با بیان اینکه این سیستم هوشمند در حوزه‌های خودروهای سبک و سنگین، هواپیماسازی، صنعت قطار و مترو، قطعه‌سازان الکترونیکی داخلی و خارجی کاربرد دارد، گفت: همچنین در حوزه‌ی راه‌سازی و خودروهای راه‌سازی همچون لودر، گریدر، بیل مکانیکی و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته وی،‌ نمونه‌های مشابه این محصول در داخل و خارج کشور تنها همان فیوزهای معمولی در بازار خودرو است که این محصول می‌تواند به راحتی جایگزین فیوزهای معمولی در بازار شود.

مخترع سیستم هوشمند اعلام سوختگی فیوز خودرو که به عنوان یکی از طرح های برتر در فستیوال بازار دارایی فکری نمایشگاه علم تا عمل به نمایش درآمده است مزیت‌ دیگر این محصول را فراگیر بودن آن عنوان کرد و گفت: فیوز ابداعی در تمام خودروها اعم از سواری و سنگین و حتی خودروهای راهسازی قابل استفاده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس