تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در اصل کی روش در فهرست ۲۳ نفره تیم ملی در هر پست دوبازیکن دارد که پیش بینی بازیکن اصلی را کار مشکلی می کند. حالا کی روش و ایران یک ستاره دارند و آن «تیم ملی» است . ستاره ای که باید روز پنج شنبه در استادیوم آزادی مقابل قطر قرار بگیرد و […]

[ad_1]

در اصل کی روش در فهرست ۲۳ نفره تیم ملی در هر پست دوبازیکن دارد که پیش بینی بازیکن اصلی را کار مشکلی می کند. حالا کی روش و ایران یک ستاره دارند و آن «تیم ملی» است . ستاره ای که باید روز پنج شنبه در استادیوم آزادی مقابل قطر قرار بگیرد و بدرخشد.

عصرایران ؛ مهدی شادمانی – «کی روش کدام بازیکن را در ترکیب اصلی قرار می دهد؟» این سوالی است که برای پاسخ دادنش نمی توانید روی اسم ها تمرکز کنید. یعنی نمی شود ترکیب اصلی تیم ملی را فقط به خاطر نام های بازیکنان و پست های بازی شان حدس زد. شما باید یا دستیار کی روش باشید و یا همه تمرینات تیم را از نزدیک ببینید تا بدانید که کدام بازیکنان آماده ترهستند و درون زمین قرار می گیرند. این خاصیت تیمی است که «ستاره» شده. 

عبور از ستاره ها و نام ها ، پروژه ای بود که کی روش از روز اول حضورش در ایران شروع کرد و حالا به نظر می رسد که به نتیجه هم رسیده. چه مدل کنار رفتن فرهاد مجیدی که خداحافظی تلقی شده و خط خوردن بود، چه خط خوردن علی کریمی به دلیل خداحافظی در یک مصاحبه و چه کنار گذاشتن مهدی رحمتی بعد از کناره گیری کوتاه مدت. آخرین ستاره کنار رفته کی روش هم جوادنکونام بود که به امید بازگشت در بازی با سوئد خداحافظی نکرد و البته به تیم ملی هم دعوت نشد. 

پروژه پردرد کی روش برای فوتبال ایران که از روی ستاره ها عبور می کرد حالا بعد از حدود پنج و نیم سالی که از شروع کار او در تیم ملی ایران می گذرد ستاره های مسن فوتبال ایران مجبور به کناره گیری شده اند و بازیکنانی که در این سال ها به تیم ملی راه پیدا کرده اند فرصت حضور در زمین دارند. 

وقتی تیم ملی ایران «ستاره» شده (+شماتیک ترکیب اصلی )

شماتیکی که شما می بینید محصول لیگ برتر ایران است محصولی که البته تحت نظر کی روش به این مسیر رسیده است. کی روش به بازیکنان خارج از ایران در تیم ملی فرصت بیشتری داد و در نتیجه آزمون و جهانبخش فوتبالشان را در اروپا دنبال کردند و کی روش به بازیکنان جدید هم در ترکیب اصلی تیمش بازی می داد و به همین دلیل بازیکنانی چون مهدی ترابی و مرتضی پورعلی گنجی و سعید عزت اللهی هم شانس حضور در میدان پیدا کرده اند. 

در اصل مشکلی که کی روش از فوتبال ایران حل کرد بازی دادن بازیکنان مختلف با توجه به شرایط آمادگی شان در تیم ملی بود. اتفاقی که برای بازیکنان زیادی شخصیت بازی در تیم ملی ساخت و حالا خود سرمربی را با دردسری شیرین رو به رو کرده. دردسری شیرین که کدام بازیکنش را در زمین بازی دهد. 

البته که کی روش با در دست داشتن اطلاعات آمادگی جسمانی بازیکنانش هیچ وقت کار مشکلی برای انتخاب بازیکنان ندارد اما کارشناسان ورزشی تقریبا با سر در آوردن از ترکیب کی روش مشکل خواهند داشت. نام ها را که زیر و رو می کنیم کی روش حالا یک تیم ملی آماده دارد که بازیکنانش به لطف بازی های زیاد ملی می توانند جایگزین های خوبی برای یکدیگر باشند. 

در اصل  کی روش در فهرست ۲۳ نفره تیم ملی در هر پست دوبازیکن دارد که پیش بینی بازیکن اصلی را کار مشکلی می کند. حالا کی روش و ایران یک ستاره دارند و آن «تیم ملی» است . ستاره ای که باید روز پنج شنبه در استادیوم آزادی مقابل قطر قرار بگیرد و بدرخشد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس