تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در یک عملیات هوایی علیه طالبان به اشتباه نیروهای خود را هدف قرار داده و شش تن از آنها را پای در آورده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت: در پی حمله عناصر طالبان به یک […]

[ad_1]

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در یک عملیات هوایی علیه طالبان به اشتباه نیروهای خود را هدف قرار داده و شش تن از آنها را پای در آورده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت: در پی حمله عناصر طالبان به یک مقر نیروهای دولتی در منطقه “بالا بلوک” این نیروها درخواست پشتیبانی هوایی و یک حمله توسط نیروی هوایی کردند و بالگردهای ارتش نیز بنا به این درخواست به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: به دلیل اشتباهاتی که در هماهنگی با نیروهای امنیتی بر روی زمین رخ داد یک بالگرد ارتش افغانستان به اشتباه نیروهای خودی را هدف قرار داد که در این حمله پنج نیروی امنیتی ویژه و یک پلیس کشته شدند.

وی با بیان اینکه یک بالگرد نیروی هوایی افغانستان عامل این اشتباه بوده گفت: تیمی برای تحقیقات درباره حادثه تشکل شده است.

نیروی هوایی افغانستان که با میلیاردها دلار هزینه بازسازی شده و بیشتر خلبان‌های آن در آمریکا و روسیه آموزش دیده‌اند، از بالگردهای نظامی برای حمله به طالبان استفاده می‌کند و هنوز به حدی از توانایی نرسیده که جنگنده در اختیار آن قرار بگیرد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس