تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۴
ویژه

اخبار حضور مدیران فوتبال در کمیسیون فرهنگی مجلس، کم کم دارد به بیرون درز می کند.

به گزارش گذار نیوز، ظاهرا روزی که وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در کمیسیون فرهنگی مجلس بوده اند، اتفاقات عجیب و غریبی هم افتاده است و وزیر ورزش و رئیس فدراسیون مقابل چشمان نمایندگان حسابی مجادله کرده اند.

سایت تابناک در این باره نوشته است:« در آخرین جلسه ای که نمایندگان مجلس برای بررسی بحران داوری در لیگ برتر فوتبال و همچنین مسایل فی مابین گودرزی با کفاشیان، با حضور این دو نفر ترتیب دادند، مباحث بار دیگر به سمت درگیری لفظی پیش رفت.ماجرا از جایی شروع شد که وزیر ورزش در جلسه با ۴۵ نماینده ای که نامه استیضاح وی را امضا کرده اند، گفت که باتوجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال، اختیاری برای کنترل و اصلاح مسایل و ضعف های این فدراسیون ندارد.

گودرزی در این نشست اعلام کرده که از کفاشیان خواسته بود مهدی تاج رییس سازمان لیگ را عزل کند! این موضع عجیب وزیر ورزش با ناراحتی و واکنش مهدی تاج که همراه کفاشیان به مجلس رفته بود، مواجه می شود.

آنطور که تابناک نوشته است مهدی تاج نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال از کوره در می رود در جواب اظهارات وزیر ورزش می گوید: آقای وزیر، مگر شما نخواستید که نبی را از دبیرکلی برداریم؟ مگر محمود اسلامیان با موافقت خودتان نفر دوم فدراسیون نشد؟ مگر درخواست شما مبنی بر برکناری آیت الهی توسط کفاشیان اجرا نشد؟

پس از این درگیری در حضور نمایندگان، کفاشیان در ظاهر به قصد ادای فریضه نماز و در باطن به نشانه اعتراض به صحبت های وزیر ورزش،جلسه را زودتر ترک کرد. در بازگشت نیز حاضرین پس از صرف ناهار به جلسه خاتمه دادند. در این نشست ؛ کفاشیان، تاج و اسدی از طرف فدراسیون حضور داشتند و سجادی وخادم نیز گودرزی را همراهی می کردند.»

البته روایتی که بدست سایت نود رسیده این است که کفاشیان می خواسته مجلس را به نشانه قهر ترک کند اما نمایندگان او را تهدید کرده اند که اگر قهر کند، برایش بد می شود!

البته علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال هم در جلسه حاضر بوده اما مواضعش به مواضع وزیر ورزش نزدیک تر بوده و بیشتر سکوت کرده است.

اما در این باره خبرگزاری فارس هم گزارش جالبی نوشته است که ظاهرا با اوکی مهدی تاج منتشر شده است:

«روز گذشته محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان روز گذشته برای پاسخ به سوال برخی نمایندگان به مجلس رفت.

وی در نشست خبری درباره جلسه با نمایندگان مجلس و درباره اینکه آیا استیضاحی در میان است گفته بود این حضور به دلیل ماجرای تبریز بوده، اما با توضیحاتی که وزیر داده برای نمایندگان روشن شد که فدراسیون فوتبال در این باره پاسخگوست.

وزیر ورزش در نشست خود با نمایندگان مجلس گفت که باتوجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال، اختیاری برای کنترل و اصلاح مسایل و ضعف های این فدراسیون ندارد.

گودرزی در این نشست اعلام کرده که از کفاشیان خواسته بود رییس سازمان لیگ را عزل کند! این موضع عجیب وزیر ورزش با ناراحتی و واکنش مهدی تاج که همراه کفاشیان به مجلس رفته بود، مواجه می شود.

تاج در واکنش به این موضوع خطاب به گودرزی گفته است بهتر است این موضوع را پیامک کنید و ببینید مردم از شما راضی‌تر هستند، از من و یا از برنامه نود؟ شما نایب‌رئیس اول، نایب‌رئیس بانوان و دبیر کل را تحمیل کردید، چگونه می‌گویید که نقشی در فدراسیون فوتبال ندارید؟

رئیس سازمان لیگ ادامه داده موضوع داوری هم زیر نظر دبیر کل است که شما انتخاب کردید. مردم همه از سازمان لیگ رضایت دارند. تاج همچنین گفت که علی مطهری نماینده مجلس نیز از عملکرد سازمان سازمان لیگ راضی است.

 

تاج نیز در ادامه اعلام کرده مشکل داوری و اساسنامه باید حل شود.این در حالی است که به نظر می‌رسد با صحبت‌های وزیر فشار به سازمان لیگ برای برکناری تاج زیاد شده است.

همچنین از سوی وزارت ورزش فشارها برای برکناری عابدینی، بهروان و بهمنی مدیر روابط‌عمومی سازمان لیگ نیز زیاد شده به طوری که فدراسیون  زیر بار نرفته و همین موجب اختلافات زیاد شده است.

پس از این درگیری در حضور نمایندگان، کفاشیان در ظاهر به قصد ادای فریضه نماز و در باطن به نشانه اعتراض به صحبت های وزیر ورزش، جلسه را زودتر ترک کرد. در بازگشت نیز حاضرین پس از صرف ناهار به جلسه خاتمه دادند.»

در هر حال آنطور که به نظر می رسد، فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ وارد یک مناقشه شده اند. شنیده ها حاکی از آن است که اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال قصد دارد سازمان لیگ را دوباره زیر مجموعه فدراسیون فوتبال ودر قالب کمیته مسابقات کند.

البته این کار به این سادگی ها هم نیست چرا که سازمان لیگ به ثبت شرکتها رسیده است. باید دید در نهایت چه اتفاقهایی خواهد افتاد.

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس